V zimních světových pohárech mezi elitou aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 16.-22. 11.

V zimních světových pohárech mezi elitou aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 16.-22. 11.

Už zase přece jen bohatší závodní aktivity zaznamenali v uplynuém týdnu naši sportovci Olymp CS MV. Judistům se na domácím evropském šampionátu nedařilo, na mistrovství Evropy ve sportovním lezení obsadil slušné deváté místo v rychlosti Jan Kříž. Světové poháry na ledu a sněhu přinesly taktéž zajímavá umístění. Anna Fernstädt zajela své nejlepší – 4. místo pod českou vlajkou. Martina Dubovská se díky 12. a 10. místu ve slalomu v Levi může vzhledem ke konkurenci těšit patrně z nejcennějších výsledků – připravujeme samostatný rozhovor. Snad jen bobisté nebyli navzdory dvojnásobné elitní desítce (8. a 10.) tak úplně spokojení.

„První jízda byla vždycky horší, nevím proč, musíme to zanalyzovat. Jeli jsme s vyšším startovním číslem vzadu. Nastavení dráhy bylo jiné než v tréninku, tam jsme jezdili o dvě vteřiny pomaleji. Všichni trenéři teď určitě zatlačí, aby byla stejná,“ řekl pilot Dominik Dvořák.

Ve dvou dnech vystřídal parťáky na pozici brzdaře. „Kuba Nosek má slabší počáteční odtrh, pak je lepší v běhu. Dominik to má opačně, jeho start mi vyhovuje o trošku líp. Ale jinak to nejsou žádné markantní rozdíly.“

Plný emocí s pak povzdychem komentoval i možná přehnaný optimismus na startu: „Do každé sezony nastupujeme s větším očekáváním. Já si pak zpětně uvědomím, že se zázraky nekonají. Nic se výrazně nezlepšilo. Bob máme stejný, nové nože jsme dostali ve čtvrtek a nestihli je pořádně otestovat, navíc se měnilo nastavení dráhy. Starty taky nemáme lepší, byl jsem v létě zraněný. Pořád mě trápí záda a koleno, nemůžu si toho tolik naložit v tréninku, budu muset změnit systém… A místo jízd na dráze jsem pak ležel doma s koronou. Doufal jsem, že to bude lepší. Ale vlastně není z čeho brát.“

Další dva závody se konají opět v Siguldě hned příští víkend, v úterý a ve čtvrtek budou vždy tři tréninkové jízdy. „Jsme rádi, že tu zůstáváme. Alfou a omegou bude otestovat nové nože a vybrat ty správné, k tomu potřebujeme, aby byla dráha srovnatelná, a já si mohl ověřit, jaké jsem schopen uřídit. Přední nože jsou tlusté, v tréninku v měkčí dráze jely, ale na tvrdém ledu při závodě se to těžko drželo. Potřebujeme taky vyladit průjezdy zatáček, vím, že tam jsou chybičky. Uvidíme to na videu v porovnání s nejlepšími,“ dodává s novou nadějí.

To Anna Fernstädt byla veselejší. Rozpovídala se osetině, která ji dělila od bronzu: “Velká škoda, byla jsem opravdu blízko medaili, ale i čtvrté místo je výborné, mám velkou radost. Udělala jsem chyby v zatáčkách tři a šest, o kterých jsem hned věděla, to mě stálo medaili. Zbytek byl dobrý: jak rychlost, tak výběr nožů. V minulé sezoně jsem v Siguldě byla dvanáctá, teď čtvrtá, posun je velký. Je to hodně dané tím, že už jsem si zvykla na saně, věděla jsem, jak si je nastavit, co v Siguldě funguje. V minulé sezoně jsem to ještě nevěděla a hledala optimální nastavení. Teď jsem se tak mohla soustředit jen na jízdy a myslím, že se to projevilo. Poprvé byl se mnou i Olsen (servisman Petr Kouřil), všechno fungovalo velmi dobře. Když jsem stála v cíli a viděla na obrazovce, že mě domácí závodnice porazila o setinu, tak jsem si říkala, že to snad ani není možné, ale hned jsem si uvědomila, že je to pro mě pořád nejlepší výsledek za Česko, což mě opravdu těší. Je to pro mě skvělý start do sezony.”

Jak se jí dařily starty, dosavadní slabina? “Oproti minulé sezoně jsem se určitě zlepšila, takže je vidět, že jsme s trenérem Pepou Andrlem na správné cestě. Jen jsem byla před závodem nervózní, takže jsem asi i kvůli tomu měla trochu těžší nohy. Nebylo to tak, že bych se soustředila jen na starty, ale dlouho nebyl závod, byla jsem celkově víc nervózní než jindy. První závod je za mnou, nervozita by měla opadnout a příště se třeba ve startech ještě o něco posunu. Zároveň vím o chybách v první polovině trati, na ty se zaměřím.”

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 16. –  22. 11. 2020 (47. týden)

 

TENIS

16. – 21. 11. 15k ženy, Egypt/Sharm El Sheikh

Havlíčková – 2. kolo dvouhra

16. – 21. 11. ATP Challenger, Itálie/Ortisei

Macháč – čtvrtfinále dvouhra

Vrbenský – kvalifikace 1. kolo

16. – 21. 11. ITF Futures 15k, Řecko/ Heraklion

Lehečka – 1. kolo dvouhra

 

ÚPOLOVÉ SPORTY JUDO

19. – 21. 11. Mistrovství Evropy, Praha

HK 90 kg: 9. místo Petr J.

Pulkrábek 60, Petřikov 66, Klammert 90, Matějčková 78 – bez umístění, prohráli první zápas

 

VOLEJBAL

21. 11. Extraliga žen 13. kolo

Olymp Praha – Liberec 3:2 (-23, -22, 16, 16, 11)

Olymp je v tabulce s netsejným počtem zápasů šestý

 

VZPÍRÁNÍ

11. – 18. 11. IWF Online Youth World Cup, Peru

HK do 17 let nad 102 kg: dvojboj 1. místo Oračko 352 kg, trh: 1. místo Oračko 160 kg, nadhoz: 1. místo Oračko 192 kg.

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ

22. 11. ME sportovní lezení, Rusko/Moskva

Rychlost: Muži: 9. místo Kříž, 33. Stráník, 36. Konečný. Ženy:  28. místo Smetanová, 30. Adamovská

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

21. – 22. 11. Světový pohár Finsko/Levi

  1. 11. slalom: 12. místo Dubovská, 51. Capová, Sommerová nedokončila 1. kolo
  1. 11. slalom: 10. místo Dubovská, 57. Capová, 59. Sommerová

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – BĚH NA LYŽÍCH

21. – 22. 11. závod FIS Finsko/Rovaniemi

10 km volně: 1. místo Razýmová, 5. Nováková

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – BOBY

21. – 22. 11. Světový pohár Lotyšsko/Sigulda

  1. 11. dvojbob: 8. místo ČR (Dvořák, Nosek)
  1. 11. dvojbob: 10. místo ČR (Dvořák, Suchý)

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – SKELETON

20. 11. SP Lotyšsko/Sigulda

4. místo Fernstädtová -1,41 (52,54+52,72)

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ

21. – 22. 11 MZ Německo/Inzell

5000 m: 1. místo Steklý (překonán český rekord o 3,1 sekundy) 6:38,18

 

Sestavila: Marie Poláková