Velké korejské loučení biatlonistů

Velké korejské loučení biatlonistů

Společné fotografování se dvěma medailemi na rozloučenou s olympiádou v Pchjongčchangu předznamenává jedno velké sbohem úžasné generace biatlonistů.

I tady v Koreji skončili mezi deseti medailovými zeměmi s touto bilancí sedmí. Ale Jaroslav Soukup to řekl rovnou v cíli: „Končím.“ Je mu pětatřicet. O den dříve významně zapochybovala Veronika Vítková: „Do další olympiády už asi nevydržím.” Michal Šlesingr v 35 letech přiznal taktéž: „Asi poslední olympiáda, na 99,9 procent.“ A osud Gabriely Soukalové, která fandila v plavkách od moře, je po promaroděné sezoně v otaznících.

“Nebrala jsem to, že by se na mě spoléhalo. Neohlížela jsem se na to, jestli tam Gabča je. Soustředila jsem se na sebe a vyšlo to. Jsem závodník extrémních podmínek, neupínám se na to, jaké vládne počasí, o to je pak lepší výsledek,” vracela ještě k průběhu olympiády Veronika Vítková.

“Štafeta se nepovedla, ale olympiádu bilancuju pozitivně. Do té doby jsem byl jednou na stupních vítězů a tady jsem bral medaili, jel jsem jako v transu, ani si nepamatuju noc ze střelby. Nebyl to jeden náhodný výsledek, povedlo se toho víc,” doplnil Michal Krčmář.

Reprezentační tým čekají ještě dva světové poháry, v Kontiolahti (6.-11. 3.) a na Holmenkollenu (13.-18. 3.), do ruské Tjumeně, jak známo, na protest proti laxnímu antidopingovému chování Rusů nejedou. Co bude dál, uvidíme. Teď si užívejme, doba stříbrná a bronzová trvá. A vzhlížejme pozorně k následovníkům na mistrovství světa juniorů v Otepää, které startuje 26. února.

foto: Pavel Lebeda