Veslařka Topinková má devátou evropskou medaili aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 27. 5. – 2. 6.

Olympijská vítězka Mirka Knapková-Topinková se po mateřské dovolené vrací na skif a na švýcarském Rotsee u Luzernu získala evropský bronz. To je její již devátá medaile z mistrovství Evropy. Kristýna Neuhortová vyhrála na skifu ehkých vah B finále, tudíž ji patří sedmé místo. Na pátém místě na evropském šampionátu v olympijském triatlonu skončila Vendula Frintová (více v samostatném článku). V prvním závodě mistrovství světa na dlouhé ploché dráze obsadil Josef Franc páté místo. Michal Navrátil skočil z vysoké věže do vody pro třetí místo na Red Bull Cliff Diving v Itálii. Tři naši gymnasté získali devět titulů na repblikovém mistrovství v Třinci.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 27. 5. – 2. 6. 2019 (22. týden)

 

ATLETIKA

28. 5. Memoriál Ludvíka Daňka, Turnov

200 m: 1. místo Jirka 20,90

dálka: 1. místo Juška 733

30. 5. Mítink Diamantové ligy, Švédsko/Stockholm

1500 m: 10. místo Mezulianiková 4:14,55

31. 5. – 2. 6. Mistrovství ČR ve vícebojích, Zlín

vítěz Doležal 8142 b., 2. Lukáš 7892, Sýkora nedokončil

2. 6. EAA , Polsko/Gliwice

800 m: 5. místo Mäki 2:04,02

800 m: 3. místo Sasínek 1:47,25

 

CYKLISTIKA

29. 5. – 2. 6. Flèche du Sud SP UCI kat. 2.2, Luxembursko

4. místo Hník, 16. Bárta23. Kukrle, 29. Otruba, 50. Schlegel, 51. Sisr

Umístění v etapách: 1. etapa: 4. místo Sisr, 2. etapa: 2. místo Hník

 

MOTORISMUS – plochá dráha

30. 5. MS na dlouhé dráze – finále č. 1, Německo/Herxheim

5. místo – Franc

prvního 6. ME jun. družstev do 21 let – semifinále, Liberec

3. místo Kvěch, Chlupáč, Mikel, Klíma – nepostoupili

2. 6. ME na travnaté ploché dráze – semifinále, Německo/Bielefeld

5. místo Franc – postupuje do finále

 

PLAVÁNÍ

30. 5. – 2. 6. FINA Artistic Swimming World Series, Španělsko/Barcelona

Duet volný: 16. místo (z 25) Mrázková, Klusková 76,233 bodů

Solo technické: 12. místo (z 13) Hodová 67,6984 bodů (jeden povinný prvek nulován pro chybné předvedení

Solo volné: 16. místo (z 19) Klusková 72,60, 18. místo Hodová 69,900

30. 5. – 2. 6. MZ plavání, Rakousko/Vídeň 

50 VZ:  2. místo Moser 23,38

100 VZ: 1. místo Moser 50,27

400 VZ: 2. místo Švéda 4:06,78

200 VZ: 2. místo Švéda 1:55,83

100 VZ: 5. místo Vobořil 53,27

100 ZN: 5. místo Vobořil 1:00,27

  1. 6. MZ Praha

1500 VZ: 3. místo Benešová 17:31,94

200 P: 1. místo Vavřinová 2:45,22

200 VZ: 1. místo Vavřinová 2:09,35

 

SKOKY DO VODY

prvního a 2. 6. HD, Itálie/Polignano a Mare

3. místo Navrátil 368,25 b., celkové pořadí v sérii Red Bull Cliff Diving – 5.

 

STŘELBA BROKY

30. 5. – 2. 6. GP Plzeň

skeet muži: 1. místo Herberger 123+57, 2. Kadlec 114+50

skeet ženy: 1. místo Adámková 106+47, 2. Šumová 114+47

trap muži: 3. místo Majer 115+34

trap junioři:  1. místo Hrdlička 109+45, 2. Chaloupka 107+47

trap ženy: 2. místo Vvojkůvková 101, 3. Nezvalová 96

prvního a 2. 6. Austria Trophy, Vídeň

trap muži:  3. místo Štěpán 119+34, 4. Lipták 121+30

trap jun.: 2. místo Hrdličková 105

 

STŘELBA KULE

25. – 30. 5. WC Německo/Mnichov

SM 3×40: Ženy : MQS Extra – (mimo soutěž) Brabcová A. 1165, Brázdová. 1158

Vzpu mix team: 9. místo CZE, podíl Brabcová A. 628,4, 24. CZE, podíl Brázdová 625,7

Vzpi 60 muži: 38. místo Schejbal 576

RP 2×30 muži: 28. místo Strnad 574,  31. Podhráský 574

Vzpi 60 ženy: 74. místo Bezděčná 564

 

TENIS

27. 5. Futures 25k, Most

Macháč – 1. kolo dvouhra, Lehečka – 1. kolo

27. 5. ITF 1, Belgie

Palicová – 1. kolo dvouhra

27. 5. Švédsko/Varnamo

Kněžková – vítězství dvouhra, semifinále čtyřhra

27. 5. 25k, Essen

Zarycká – finále čtyřhry

27. 5. 15k, Portugalsko/Montemor-o-Novo

Beránková – 2. kolo dvouhra

2. 6. Grandslamový turnaj Roland Garros, Francie

junioři dvouhra 1. kolo:  Forejtek : Spizzirri 7:6, 7:6

juniorky dvouhra 1. kolo: Droguetová (Fr.) : Fruhvirtová L. 6:4, 7:5

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

prvního a 2. 6. EO, Rumunsko/Cluj

Petr Ivan 81 a Pulkrábek David 66 bez umístění

váha 66 kg: 9. místo Binhak

 

BIATLON

30. 5. Anketa „Biatlonista roku“ Praha

biatlonista sezony 2018/19: 1. Davidová, 2. Krupčík, 3. Krčmář, 4. Moravec, 5. Vítková

skokan roku: Krupčík

biatlonová naděje: Voborníková

trenér roku: Tomáš Holubec

 

Různé sporty LETNÍ – SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

2. 6. Mistrovství ČR, Třinec

Muži: Víceboj: 2. místo Radovesnický 79,400, 3. Ponížil 77,050

Prostná: 1. Ponížil 14,05

Kůň našíř: 2. místo Radovesnický 13,25

Kruhy: 1. místo Ponížil 12,80

Přeskok: 1. místo Ponížil 13,63

Bradla: 1. místo Radovesnický 13,70

Hrazda: 2. místo  Radovesnický 13,05

Ženy: Víceboj: 1. místo Holasová 51,575, 2. Ponížilová 50,300
Prostná: 1. místo Holasová 13,025
Přeskok: 1. místo Holasová 13,512, 2. Ponížilová 13,400
Bradla: 1. místo Holasová 12,750, 2. Ponížilová 12,725
Kladina: 1. místo Holasová 12,925

 

Různé sporty LETNÍ – TRIATLON

31. 5. – 2. 6. ME na olympijských tratích Nizozemsko/Weert

ženy: 5. místo Frintová, 21. Kuříková, 31. Fairaislová

muži: 25. Čelůstka, 46. Volár, Linduška nedokončil

štafeta mix:  9. místo ČR, Frintová, Linduška, Kuříková, Volár

 

Různé sporty LETNÍ – VESLOVÁNÍ

30. 5. – 2. 6. ME Švýcarsko/Luzern

skif : 3. místo Topinková Knapková

skif lehké váhy: finále B: 1. místo Neuhortová, celkově 7. místo

 

sestavila Marie Poláková