Vítejte v novém roce v Olympu, rodině tří stovek sportovců

Vítejte v novém roce v Olympu, rodině tří stovek sportovců

Vítejte v novém roce a na našem novém webu. Jeho cílem je přiblížit vám velkou rodinu Olympu, centra sportu ministerstva vnitra, jehož členové šíří skvělé jméno České republiky na sportovních kolbištích po celé zeměkouli. Jak tedy fungujeme?

Olymp zabezpečuje zázemí třem stovkám sportovců ve velkých olympijských odvětvích, ale i významným jednotlivcům v menších sportech. Sportovci jsou zařazeni v kategoriích sportovní instruktor s plně profesionální podporou nebo smluvní sportovec.

Vlastní „složky“ mají následující sporty: atletika, biatlon, box, cyklistika, motorismus, plavání, střelba broková, střelba kulová, stolní tenis a tenis, volejbal, vzpírání a úpolové sporty (judo a zápas). Další skupinu tvoří různé sporty letní (badminton, rychlostní kanoistika, jachting, sportovní gymnastika, veslování, taekwondo, trampolína, triatlon a různé sporty zimní (boby, lyžování, rychlobruslení).

Mezi nejvýznamnější sportovce Olympu patří Martina Sáblíková, Gabriela Koukalová, Šárka Strachová, Roman Koudelka, Ondřej Moravec, Adam Sebastian Helcelet, Eva Vrabcová, Adéla Bruns, Iveta Vacenovská, Jaromír Ježek, Veronika Kozelská, Adam Ondra a mnozí další.

Sídlem Olympu je areál Ministerstva vnitra ve Stromovce v Praze, kde je doma většina sportovců. Volejbal sídlí v Praze v Přípotoční ulici, oddělení moto na plochodrážním stadionu v Praze na Markétě. Dislokovaná sportoviště najdete v Ústí nad Labem (box), Hradci Králové (cyklistika), Brně (plavání a broková střelba), Plzni (kulová střelba) a Jablonci (biatlon).

Centrum pracovalo pod názvem Policejní sportovní klub Olymp už v devadesátých letech minulého století, v roce 2009 vznikla organizace centrum sportu ministerstva vnitra. „O návrat Olympu jsem usiloval rok a půl. Značka je jasná a srozumitelná. Všem našim sportovcům na pomyslný vrchol, tedy Olymp, pomáháme,“ říká jeho ředitel Jiří Beran.

Od října 2016 tak pracuje pod novou značkou symbolizující olympijský oheň, navrženou kreativní dílnou Revolta, jejíž ředitel Richard Preisler je bývalým atletem Rudé hvězdy, tedy přímé předchůdkyně současného Olympu. „Věříme, že nová značka přinese našim sportovcům hodně úspěchů,“ říká Jiří Zmatlík, náměstek ministra vnitra, odpovědný za sport.