Volejbalistky slaví titul. I když “jen” virtuální…

Oslavný song Kladivo na život od bigbeatových dinosaurů z Katapultu zaznělo jen sdíleně a na dálku. Ve výjimečném stavu slaví volejbalistky PVK Olymp Praha výjimečně. Mistrovský titul získaly tento týden díky hlasování fanoušků!

 

„Zasloužili se o to naši fanoušci. Nevíme, jak by to dopadlo ve skutečnosti na hřišti. Ale měli jsme našlápnuto, po novém roce nás zdobila dobrá forma, a šlapalo to, jak jsme si představovali. I tohle online vítězství nás těší,“ říká jedna z nejzkušenějších hráček Barbora Purchartová.

„Taky jsme si to odpracovali, dobrým marketinkem. A tento způsob navíc v této době má možná větší dosah, než kdybychom to opravdu vyhráli. Moc dobrá reklama,“ usmívá se spokojeně Ondřej Foltýn, manažer týmu.

V základní části extraligy skončil Olymp třetí. Začátkem března se už chystal na první čtvrtfinále s Libercem. „Ještě se řešilo, jestli to odehrajeme bez diváků a najednou nás úplně utnuli,“ připomíná Bára Purchartová.

Tipovačka před play-off se změnila ve virtuální soutěž fanoušků, která nahradila vzrušení ze hry. Svaz o pár dní později rozhodl o ukončení celé soutěže, zůstala tedy tabulka, ale „oficiální“ mistr bude v kronikách za tuto sezonu chybět. I když dámy z Olympu (a jistě i muži z Českých Budějovic) ho aspoň na dálku v rámci možností oslavily.

Ve čtvrtfinále šel Olymp přes Liberec. V semifinále se dívky „utkaly“ s Olomoucí, na procenta to vyšlo 53:47, na přesné hlasy 1232:1172. O den později následovalo finále s Prostějovem 60:40, resp. 1204:1063. A titul byl doma! Naposledy se triumfovalo v roce 2008, kdy u toho byl i stejný trenér Stanislav Mitáč.

„Pokud bychom skutečně daly Liberec, semifinále s Olomoucí by bylo vyhrocenější. V poháru jsme s nimi právě v semifinále prohrály, oba zápasy v sezoně jsme ztratily až v tiebreaku. Ale s naší stoupající formou bychom to teď zvládly, věřím. A Prostějov byl letos slabší, podle mě by šly do finále Šelmy z Brna, vítězky základní části. Proti nim se nám nedařilo, ale kdo ví, jak by to třeba dopadlo teď,“ představuje si Bára Purchartová.

Osm let působila nyní 28letá reprezentační blokařka na zahraničních štacích v Německu, Belgii, Polsku i Rumunsku, ale tohle ještě nezažila. „Venku jsem měla někde možná lepší podmínky, ale teď jsem ráda, že jsem doma a chci v Olympu pokračovat,“ říká a čeká na vývoj situace, i možnost opětovného přihlášení do evropských pohárů. Reprezentační kemp před Evropskou ligou se už odsunul, v srpnu je zatím na programu kvalifikace na evropský šampionát.

„Máme individuální přípravu, hlásíme se trenérovi po týdnu. Každý si vybere něco z nabídkového programu podle možností. Je v tom vyběhnutí, jóga, domácí posilování jako kruháč, co kdo zvládne. Já jsem si s tátou na zahradě dokonce i zapinkala. U nás volejbalistek se po týdnu bez míče z toho vypadne, a dva týdny jsou už hodně znát,“ vypráví.

foto: Pavel Lebeda/Sport-Pics, PVK Olymp