Vostatek má za sebou premiéru v supersportech

Vostatek má za sebou premiéru v supersportech

Naše jarní posila motocyklový závodník Ondřej Vostatek se o uplynulém víkendu přesunul s mistrovstvím světa superbiků do nizozemského Assenu. V kategorii supersportů měl na této trati premiéru jako třetí český jezdec v historii. Po celý víkend zůstal v kontaktu s první patnáctkou. V prvním závodě ho však zastavila technika, ve druhém pak po velké ztrátě nakonec vybojoval 18. místo.

Od pátku pracoval tým na nastavení motocyklu, snažil se naučit novou trať, na které ještě nikdy nejel. Společně s Lukášem Peškem, bývalým skvělým závodníkem, opět ladili ideální stopu a místa pro předjíždění. Postupně se mu dařilo v každé jízdě zlepšovat zajetý čas. V sobotní kvalifikaci se mu v první části dařilo podle plánu. Do druhé části kvalifikace se rozhodl tým pro změnu směsi pneumatik. Ondrovi tento typ pneumatik moc nesedl a nakonec obsadil 24. Pozici, zkušenost mu ale pomohla při volbě materiálu pro závod.

V prvním závodě dobře odstartoval a od začátku se snažil vybojovat lepší pozici. Ve třetím kole v zatáčce číslo 9 ale došlo k závadě na motoru a úniku oleje z motocyklu. Ondřej tak musel hned v úvodu odstoupit. Ve druhém závodě se mu podařilo také dobře odstartovat a v první zatáčce se dostal o několik míst dopředu. Následně došlo ke kontaktu dvou jezdců, kteří havarovali přímo před ním. Ondřej pak musel vyjet mimo trať a propadl se až na konec závodního pole. Zahájil stíhací jízdu a postupně se probojoval až na 19. pozici. Na dalšího soupeře měl třívteřinovou ztrátu a stále stahoval. Do konce tak bojoval o 17. místo, o které nakonec o desetinku vteřiny v cíli přišel a dojel si pro místo osmnácté.

„Přestože jsme měli smůlu v prvním závodě, hodnotím tento víkend pozitivně. Jel jsem na této trati poprvé a myslím, že jsme se zase posunuli o kousek dál. Nejen v technice, ale myslím, že i já jsem se dokázal zlepšit. Na motocyklu jsem se cítil dobře. Opět bych rád poděkoval týmu za společnou práci a Lukášovi za rady, které mi jsou velkým přínosem,“ hodotil Ondřej Vostatek.

„Myslím, že to byl povedený víkend. Ondra se s novou tratí popasoval dobře a během víkendu se neustále zlepšoval. Byli jsme v kontaktu s top 15. Škoda té závady v prvním závodě, ale tohle se v motorsportu prostě stává. Ve druhém závodě za mě velká spokojenost. Ondra dokázal zajíždět konstantní časy na kolo, které jela i skupina o desáté místo. Takže víme, na čem ještě musíme zapracovat a jedeme dál. Sezona je dlouhá,“ dodal Lukáš Pešek na závěr.

foto: Compos Racing Team