VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 11. – 17. 9. 2023 (37. týden)

ATLETIKA
17. 9. Diamantová liga – finále, Eugene/USA
4. místo – Juška Radek – 810 cm

CYKLISTIKA
13. – 17. 9. Okolo Slovenska, SP UCI kat. 2.1
23.místo Dominik Neuman
53.místo Tomáš Obdržálek
54.místo Jan Bárta
66.místo Michael Boroš
71.místo Matěj Zahálka

16. 9. MČR v BMX Freestyle, Pardubice
1.místo Iveta Miculyčová

MOTO
15. 9. SGP2 F3, Vojens/DEN
14. Petr Chlupáč
Konečné pořadí MS do 21 let 16. místo

16. 9. SGP, Vojens/DEN
na poslední chvíli nahradil zraněné jezdce Jan Kvěch a skončil na 17. místě

16. 9. Flat Track Final, Boves/ITA
závod se uskutečnil kvůli dešti až 17.9. – 6. místo Ervín Krajčovič, v průběžném pořadí šampionátu stále 1.misto

17. 9. MS dlouhá F6, Mühldorf/GER
5. Josef Franc a 7. Hynek Štichauer
konečné pořadí MS dlouhá PD – 6. Josef Franc a 9. Hynek Štichauer

MOTO – TRIAL
16.-17.9. Mezinárodního mistrovství České republiky v trialu v Kyselce u Karlových Varů
David Fabián v nejvyšší kategorii TR1 nedal soupeřům žádnou šanci a v sobotu i v neděli zvítězil.
V průběžném pořadí šampionátu David drží s velkým přehledem prvenství jak v absolutním pořadí, tak také v kategorii Junior.

STŘELBA BROKY
11. – 25. 9. ME Osijek/CRO
Skeet muži
4. místo Korčák Daniel (mimo soutěž) 124 b
18. místo Tomeček Jakub 122 b
Skeet ženy
17. místo Šumová Barbora 116 b
27. místo Šindelářová Anna 112 b

družstva muži:
2. místo – podíl Jakub Tomeček (ITA : CZE – 6:4)

družstva ženy:
4. místo – podíl Barbora Šumová, Anna Šindelářová (GBR : CZE – 6:0)

družstva mix
12. místo – Barbora Šumová, Jakub Tomeček

STŘELBA KULE
8. – 19. 9. SP Rio de Janeiro/BRA
VZPu 60
25. místo Brabcová Karolína 628,2
59. místo Štefánková Kateřina 619,1

TENIS
11. – 15. 9. ATP Challenger, Szczecin/POL
Martin Krumich – semifinále dvouhra

11. – 15. 9. WTA Oaska/JAP
Linda Fruhvirtová – 1. kol dvouhra

14. – 17.9. Finálový turnaj Davis Cup – Valencia/ESP
CZE : ESP 3:0
CZE : KOR 3:0
CZE : SRB 3:0
1.místo – postup do vyřazovacích bojů v listopadu 2023
podíl – Lehečka Jiří, Macháč Tomáš (vítězství ve všech dvouhrách)

STOLNÍ TENIS
10. – 17. 9. ME družstev, Mälmo/SWE
muži:
osmifinále
Portugalsko: Česko 3 : 0 ( podíl Jančařík, Polanský )

ženy:
osmifinále
Itálie: Česko 3 : 2 ( podíl Matelová )

VOLEJBAL
16. 9. Olympijská kvalifikace, Ning po, CHN:
Dominikánská republika – CZE 2 : 3
Holandsko – CZE 0 : 3

VZPÍRÁNÍ
9. – 17. 9. MS mužů a žen/Saudská Arábie
Patricie Ježková, váhová kategorie do 76 kg
dvojboj 14. místo 296 kg
trh 86 kg 17. místo
nadhoz 110 kg 14.misto

Tereza Králová, váhová kategorie +87kg
dvojboj 202 kg 16. místo – český rekord
trh 85 kg 17 místo
nadhoz 117 kg 15. místo – český rekord

Josef Kolář váhová kategorie do 109 kg
trh 161 kg 14 místo – český rekord
nadhoz 182 kg 16.misto
dvojboj 343 kg 16.misto

Kamil Kučera +109 kg
Soutěž nedokončil vypadl v trhu na 175 kg

16.9. MČR do 20 let , SKV Bonatrans Bohumín, z. s.
1. místo v HK-55 Karolína Kozlová – trh 64kg , nadhoz 75 kg ,dvojboj 139 kg
1. místo v HK-59 Radka Klabalová – trh 64kg , nadhoz 83 kg ,dvojboj 147 kg
1. místo v HK-64 Marie Kubíková, trh 72kg , nadhoz 84 kg, dvojboj 156 kg
1. místo v HK-71 Natálie Vybíralová, trh 70kg , nadhoz 90 kg, dvojboj 160 kg
1. místo v HK-81 Vojtěch Krejčík, trh 132 kg, nadhoz 148 kg, dvojboj 280 kg
1. místo v HK-102 Adam Pecka, trh 105 kg, nadhoz 135 kg, dvojboj 240 kg
1. místo v HK-109 Jan Matějka, trh 95 kg, nadhoz 128 kg, dvojboj 223 kg
1. místo v HK+109 Adam Fridrich, trh 105 kg, nadhoz 135 kg, dvojboj 240 kg

Nové dosažené rekordy
Vojtěch Krejčík – Národní rekord 132 kg v trhu v kategorii Junioři J20 – 81kg

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – VESLOVÁNÍ
16. 9. MČR v Beach sprintu, Máchovo jezero,
1. místo skif ženy Veronika Činková
1. místo dvojskif mix Veronika Činková (podíl 50%)

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ
12. – 17. 9. 2023, ME mládeže, Helsinky/FIN
16.místo obtížnost Lukáš Mokroluský U18
21. místo obtížnost Markéta Janošová U21

 

 

Úvodní snímek: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)