VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 12. – 18. 2. 2024 (7. týden)

ATLETIKA
17. – 18. 2. MČR mužů a žen v hale, Ostrava/CZE
60 m př..M
1.místo Svoboda Petr 7,72 s, kvalifikace na HMS
3000 m M
2.místo Sasínek Filip 8:06,47 min
koule M
6.místo Procházka Tomáš 16,33 m
200 m M
3.místo Jirka Jan 20,95 s
400 m Ž
5.místo Bendová Nikola 53,74 s
dálka
1.místo Juška Radek 772 cm
3.místo Järvinen Tomas 751 cm
400 m M
1.místo Krsek Matěj 45,86 s, limit na HMS
3.místo Desenský Michal 46,42 s
800 m M
2.místo Tesař Jan 1:47,59 min PB
1500 m Ž
2.místo Mezuliániková Diana 4:23,69 min
60 m M
1.místo Stromšík Zdeněk 6,60 s
800 m Ž
3.místo Štoudková Pavla 2:05,14 min
1500 m Ž
3.místo Štoudková Pavla 4:27,62 min
koule Ž
8. místo Trčová Michaela 13,45 m
Tyč
NM Ondrová Viktorie

VZPÍRÁNÍ
12. – 21. 2. ME, Sofie/BUL
do 55 kg Ž
Weinfurtová Kateřina 14. místo trh 63 kg, 15. místo nadhoz 74 kg, 15. místo ol. dvojboj 137 kg
do 64 kg Ž
Ježková Patricie 7. místo trh 93 kg NR, 12. místo nadhoz 110 kg NR, 8. místo ol. dvojboj 203 kg NR
do 67 kg M
Stránský Petr 16. místo trh 117 kg, 15. místo nadhoz 146 kg, 16. místo ol. dvojboj 137 kg
do 81 kg M
Mareček Petr 5. místo trh 151 kg (vyrovnaný NR), 7. místo nadhoz 175 kg, 7. místo ol. dvojboj 326 kg
do 96 kg M
Kolář Josef 10. místo trh 151 kg, 14. místo nadhoz 179 kg, 14. místo ol. dvojboj 330 kg
Gasior Jiří 9. místo trh 152 kg (NR), 11. místo nadhoz 188 kg (NR), 11. místo ol. dvojboj 340 kg

STŘELBA KULE
10. – 18. 2. SP, Granada/ESP
vzduchová pistole Ž
4. místo Schejbalová Veronika
vzduchová puška M
1. místo Přívratský Jiří

TENIS
12. – 17. 2. ATP Challenge, Galsgow/GBR
1. kolo kvalifikace Bartoň Hynek

12. – 17. 2. WTA Douhá/ARE
3. kolo dvouhra Nosková Linda

12. – 17. 2. W15, Monastir/TUN
vítězství dvouhra, vítězství čtyřhra Valentová Tereza

15. – 17. 2. ATP Rotterdam/NED
1. kolo dvouhra Lehečka Jiří

12. – 17. 2. W50, Roehampton/GBR
2. kolo dvouhra Palicová Barbora

12. – 17. 2. W35, Antaly/TUR
2. kolo dvouhra Havlíčková Lucie

12. – 17. 2. J300, Cairo/EGY
2. kolo dvouhra Kovačková Alena

14. – 18. 2. Winter Cup, Rakovník/CZE
U14 final
vítězství ME družstev Kovačková Jana, Zajíčková Kateřina

14. – 18. 2. Winter Cup, Rakovník/CZE
U16 final
6. místo Oliveirusová Sára

BADMINTON
14. – 18. 2. ME družstev mužů, Lodž/POL
Král Ondřej, Král Jiří, Louda Jan
základní skupina
Česko – Polsko 2:3
Česko – Dánsko 0:5
Česko – Německo 1:4

ZÁPAS
12. – 18. 2. ME, Bukurešť/ROU
řecko-římský styl M do 77 kg
18. místo Varga Oldřich
řecko-římský styl M do 97 kg
22. místo Omarov Artur
volný styl Ž do 68 kg
3. místo Hanzlíčková Adéla

TAEKWONDO
12. – 15. 2. Turkish Open, Antalya/TUR
do 74 kg M
5. místo Sittek Tomáš
do 80 kg M
9. místo Ludwig Albert
do 87 kg M
2. místo Jochman Adam
do 57 kg Ž
9. místo Hronová Dominika
do 62 kg Ž
5. místo Flegrová Hana
do 67 kg Ž
5. místo Štolbová Petra
do 73 kg Ž
5. místo Jiránková Iveta

VOLEJBAL
17.2. Extraliga žen
Prostějov – Olymp 3:2 (25/20 23/25 25/19 17/25 15/8)

PLAVÁNÍ
2. – 18. 2. MS (50 m bazén), DP, Synchro, Doha/QAT
100 m M
20. místo Gracík Daniel

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
15. – 18. 2. SP, Káhira/EGY – kvalifikace na OH
přeskok
4. místo Vlková Alice
12. místo Holasová Aneta
prostná
11. místo Vlková Alice
32. místo Holasová Aneta
bradla
15. místo Mášová Vanesa
kladina
18. místo Mášová Vanesa

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ
17.2. 2024 1.kolo ČP ve sportovním lezení – boulder, Praha/CZE
Muži
1. místo Mokroluský Lukáš
3. místo Stráník Martin
4. místo Štípek Jan
Ženy
3. místo Adamovská Eliška
5. místo Janošová Markéta

BIATLON
7. – 18. 2. MS, Nové Město na Moravě/CZE
vytrvalostní závod Ž
12. místo Jisslová Jessica
20. místo Davidová Markéta
52. místo Voborníková Tereza
71. místo Charvátová Lucie
vytrvalostní závod M
10. místo Mikyska Tomáš
26. místo Krčmář Michal
46. místo Hornig Vítězslav
63. místo Štvrtecký Jakub
singl mix štafeta
10. místo Davidová Markéta, Mareček Jonáš
štafeta Ž
7. místo Voborníková Tereza, Charvátová Lucie, Davidová Markéta, Jislová Jessica
štafeta M
7. místo Mikyska Tomáš, Krčmář Michal, Mareček Jonáš, Hornig Vítězslav
hromadný závod Ž
15. místo Davidová Markéta
hromadný závod M
24. místo Krčmář Michal
26. místo Mikyska Tomáš

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ
15. – 18. 2. MS na jednotlivých tratích, Calgary/CAN
dlouhá dráha
3 000 m
3. místo Sáblíková Martina
5 000 m
3. místo Sáblíková Martina
hromadný start
11. místo Kuršová Zuzana

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ – SHORTTRACK
12. – 18. 2. SP 6, Gdaňsk/POL
500 m
25. + 34. místo Fajkus Radek
1 000 m
20. místo Sejpal Zdeněk
1 500 m
28. místo Sejpal Zdeněk

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – BOBY
11. – 18.2.? SP, Altenberg/GER
dvojbob
14. místo Běhounek Matěj,Záleský Dominik
18. místo Procházka Jáchym (podíl), Vila Ladislav
17. místo Dobeš Adam, Wijas Antonín
čtyřbob
14. místo Dobeš Adam, Wijas Antonín, Bureš David, Záleský Dominik

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – SKELETON
11. – 18. 2. SP, Altenberg/GER
skeleton Ž
15. místo Fernstadtová Anna
skeleton M
25. místo Drahoňovský Timon
mix týmy
2. místo Fernstadtová Anna,Drahoňovský Timon

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ
17. – 18. 2. SP, Kvitfjell/NOR
sjezd
56. místo Zabystřan Jan
super G
DNF Zabystřan Jan

18.2. MZ, Fuegen/AUT
slalom Ž
6. místo Jelínková Adriana

FOTO: OLYMP CSMV – Pavel Lebeda (sport-pics.cz)