VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 14. – 20. 8. 2023 (33. týden)

ATLETIKA
19. – 27. 8. MS Budapešť/HUN (Mäki, Juška, Krsek, Stewartová, Tesař)
4x400m MIX: 3. místo ČR, podíl Matěj Krsek 3:11,98 Národni rekord
1500m: 38. místo Kristiina Mäki 4:06,90
400m: 36. místo Matěj Krsek 45,99

MOTO – PLOCHÁ DRÁHA
MS
19. 8. SGP Challenge, Gislaved/SWE
5. místo Jan Kvěch
20. 8. MS dlouhá F4, Scheessel/GER
13. místo Hynek Štichauer, 14. Josef Franc
20. 8., ME do 19 let, Gorzow/POL
17. místo Matouš Kamenik

MS Silniční moto – MOTO2
18. – 20. 8. Austrian GP, Spielberg/AUT
7. místo Filip Salač

PLAVÁNÍ
20. 8. EP Šamorín/SVK
10 km M: 5. místo Matěj Kozubek 1:56:29,3
17. místo Ondřej Zach 2:02:39,9
10 km Ž: 13. místo Lucie Zubalíková 2:14:04,6

STŘELBA BROKY
17. – 20. 8. MS Baku/AZE
Skeet M: 20. místo Jakub Tomeček 122
Skeet družstva M: 12. místo ČR, podíl Jakub Tomeček
Skeet Ž: 25. místo Anna Šindelářová 117
50. místo Barbora Šumová 113
Skeet družstva Ž: 9. místo ČR, podíl Šumová, Šindelářová
Skeet mix: 36. místo ČR, Tomeček+Šumová 135

STŘELBA KULE
14. 8. – 24. 8. MS Baku/AZE
17. 8.
VzPi 60 Ž: 28. místo Veronika Schejbalová 572
VzPi 60 M: 63. místo Pavel Schejbal 571
18. 8.
VzPu mix: 24. místo ČR, podíl Aneta Brabcová 314,5
44. místo ČR, podíl Jiří Přívratský 313,9
VzPi mix: 20. místo ČR, podíl Veronika Schejbalová 286
19. 8.
VzPu 60 M: 30. místo Jiří Přívratský 627,5
VzPu družstva M: 2. místo ČR, podíl Jiří Přívratský
VzPu 60 Ž: 40. místo Aneta Brabcová 627,1
64. místo Lucie Brázdová 625,2
SP 30+30 Ž: 84. místo Veronika Schejbalová 565
SP 30+30 družstva: 18. místo ČR, podíl Veronika Schejbalová
VzPu 60 družstva Ž: 17. místo ČR, podíl Aneta Brabcová, Lucie Brázdová
20. 8.
LM 3×20 M: 41. místo Jiří Přívratský 577
LM 3×20 družstva M: 4. místo ČR, podíl Jiří Přívratský

19. – 20. 8. Akademické MČR Plzeň
19. 8.
VzPu 60 Ž: 1. místo Karolína Brabcová 628,5
5. místo Kateřina Štefánková 620,2
6. místo Marie Opluštilová 619,7
VzPu 60 M: 6. místo Richard Křivánek 610,4
20. 8.
SM 3×20 Ž: 2. místo Karolína Brabcová 589
3. místo Kateřina Štefánková 583
7. místo Marie Opluštilová 578

TENIS
14. – 19. 8. ATP Challenger, Grozdik/POL
Tomáš Macháč – 2. kolo dvouhra
14. – 19. 8. J200 Praha
Tereza Valentová – vítězství dvouhra
Alena Kovačková – čtvrtfinále dvouhra a vítězství čtyřhra
Laura Samsonová – finále dvouhra a vítězství čtyřhra
Petr Brunclik – vítězství dvouhra a vítězství čtyřhra
Denis Peták – čtvrtfinále dvouhra

14. – 18. 8. WTA Cincinetti/USA
Jiří Lehečka – 1. kolo dvouhra
Linda Fruhvirtová – 1.kolo dvouhra
Linda Nosková – 3. kolo dvouhra

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO
18. – 20. 8. GP Zagreb/CRO
HK 73 kg: Chusniddin Karimov bez umístění
HK 90 kg: 9. místo David Klammert

VOLEJBAL
17. – 24. 8. ME ženy, Düsseldorf/GER (Kelnárová, Žáková, Brancuská)
Ázerbájdžán – Česko 3:0 (25:21, 25:10, 25:15)
Řecko – Česko 0:3 (21:25, 22:25, 17:25)

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – JACHTING
10. – 20. 8. MS Haag/NED
Viktor Teplý se umístil ve třídě ILCA 7 na 57. místě ze 138 lodí
Ondra Teplý se umístil ve třídě ILCA 7 na 64. místě ze 138 lodí
Alessia Palanti se umístila ve třídě ILCA na 108. místě z 110 lodí (závod bohužel nedokončila)
Karel Lavický se umístil ve třídě iQFOiL na 77. místě z 93 lodí
Barbora Švíková se umístila ve třídě iQFOiL na 36. místě z 88 lodí
Kristýna Piňosová se umístila ve třídě iQFOiL na 55. místě z 88 lodí

Kvalifikovat se na OH se bohužel nikomu nepodařilo, další šanci budou mít příští rok.

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ
12. – 27. 8. MS U20 Soul/KOR
Obtížnost
M. 13. místo Lukáš Mokroluský
Ž: 13. místo Markéta Janošová

 

 

Úvodní snímek: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)