VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 15. – 21. 5. 2023 (20. týden)

ATLETIKA
20. 5. 7. Lange Laufnacht – Mítink Karlsruhe
1500m: 8. místo Anna Šimková 4:18,18

20. – 21. 5. PŘEBOR PRAHY MUŽŮ, ŽEN, JUNIORŮ A JUNIOREK
200m: 1. místo Nikola Bendová 23,48
Disk: 1. místo Klára Klonová 49,09 PB
Disk: 2. místo Vít Kotrba 51,99m

BADMINTON
17. – 21. 5. FEEL Slovenia YONEX Open 2023, Maribor/Slovinsko
Dvouhra: Louda ve třetím kole, což je čtvrtfinále
Čtyřhra: Mendrek, Král – první kolo

BOX
14. – 21. 5. Boxam INTERNATIONAL 2023 JUNIOR-YOUTH-U223,
La Nucia/Španělsko
18. 5.
HK 60 kg: 1. místo Jílková

CYKLISTIKA
21. 5. GP GORENJSKA, SP UCI kat. 1.2, Slovinsko
7. místo Dominik Neuman
12. místo Jan Bárta

MOTO – PLOCHÁ DRÁHA
18. 5. ME U 23 družstva, Final, Straslund/Německo
2. místo CZE (Kvěch, Klíma, Chlupáč, Kameník, Vaníček)
celkově: 5. místo-nepostoupili

18. 5. MS dlouhá PD F1, Herxheim/Německo
1. místo Franc Josef, 15. Štichauer Hynek

20. 5. SGP2 QR – U21
Pardubice: 9. Klíma, 13. Jeníček, 15. Kameník, 16. Belán
Krsko/SLO: 7. Chlupáč
Vojens/Dánsko: 8. Vaníček

MOTO – MS trial
19. – 21. 5. Trial GP of Japan, Motegi/Japonsko
20. místo Fabián

PLAVÁNÍ
13. – 15. 5. World Cup SY, Soma Bay/Egypt
Karolína Klusková:
15. 5. Duet volný: 6. místo ČR, podíl Klusková
18. – 19. 5. TIC Barcelona MARE NOSTRUM, Španělsko
Matěj Zábojník:
8. místo 200P 2:14,88
21. místo 100P 1:03,41
Jakub Bursa:
8. místo 200PZ 2:02,85
8. místo 400PZ 4:21,30
Radim Švarc:
32. místo 50M 25,10
David Ludvík:
24. místo 200Z 2:05,15

20. – 21. 5. World Cup, Golfo Aranci, Itálie
10km Muži:
23. místo Matěj Kozubek 1:49:08,50
45. místo Ondřej Zach 1:49:27,20
10km Ženy:
33. místo Alena Benešová 2:01:29,00
39. místo Lenka Štěrbová 2:03:27,20

STŘELBA BROKY
19. – 21. 5. II. Kolo KZR Sudice
Trap M: 1. Lipták, 2. Štěpán, 3. Palacký, 5. Borkovec
Trap J: 1. Nantl, 2. Hanák, 3. Buchal, 4. Dorničák
Trap Ž: 1. Řezníčková, 2. Kučerová

Skeet M: 1. Korčák, 2. Zámečník, 4. Stránský, 5. Herberger
Skeet J: 5. Včelička, 7. Pšenica
Skeet Ž: 1. Šindelářová, 5. Zaoralová, 6. Reuterová, 8. Mrňová

STŘELBA KULE
19. – 21. 5. 1. KZR, Plzeň
16. 5.
VzPu 60 M: 2. místo Přívratský 629,5+250,8
6. místo Záborec 624,8
VzPu 60 Ž: 2. místo Brabcová A. 623,3+249,8
5. místo Štefánková 628
6. místo Brabcová K. 622,2
7. místo Bartoníčková 622,8
19. 5.
RP 3×20 M: 3. místo Strnad 579
VzPi 60 Ž: 2. místo Schejbalová 562
SP 30+30 Ž: 7. místo Schejbalová 564
LP 60 M: 4. místo Tenk 496
20. 5.
VzPu 60 M: 6. místo Záborec 624,7
8. místo Křivánek 617,9
VzPu 60 Ž: 1. místo Štefánková 627,1
5. místo Brabcová A. 624,4
6. místo Bartoníčková 624,2
7. místo Etrichová 623,9
8. místo Opluštilová 623,1
LM 3×20 M: 1. místo Přívratský 589+466,2
6. místo Záborec 586
SM 3×20 Ž: 4. místo Štefánková 578
6. místo Opluštilová 584
8. místo Brabcová A. 584
VzPi 60 M: 1. místo Schejbal 583+243
SP 30+30 Ž: 3. místo Schejbalová 574+22
21. 5.
LM 3×20 M: 1. místo Záborec 581
2. místo Křivánek 583
SM 3×20 Ž: 7. místo Brabcová A. 586
8. místo Opluštilová 581
LM 3×20 M: 7. místo Prusek 578
SM 3×20 Ž: 2. místo Brabcová A. 587
5. místo Štefánková 582
RP 3×20 M: 1. místo Strnad 576+29
4. místo Hejna 566
VzPi 60 Ž: 1. místo Schejbalová 573

TENIS
11. – 16. 5. ATP Řím/Itálie
Lehečka – 2. kolo dvouhra
14. – 20. 5. ATP Turín
Macháč – 1. kolo dvouhra
15. – 19. 5. WTA 125 Paris
Nosková – čtvrtfinále dvouhra
15. – 19. 5. Spoje ITF Futures
Bartoň – 2. kolo dvouhra
15. – 19. 5. ITF Futures, Prijedor/Bosna a Hercegovina
Brunclik – čtvrtfinále dvouhra
15. – 20. 5. J300, Santa Croce/Itálie
Valentová – semifinále dvouhra a čtvrtfinále čtyřhra
15. – 20. 5. Tennis Europe, Hrádek nad Nisou
Kusý – semifinále dvouhra

STOLNÍ TENIS
20. – 28. 5. MS (World Table Tennis Champions Finals, Durban/JAR
20. 5.
Muži
Dvouhra – 1. kolo:
Togami (Jap.) – Polanský (ČR) 4:1 (3, -13, 8, 7, 7)
Mati (Nig.) – Jančařík (ČR) 4:2 (-7, -7, 6, 9, 10, 8)
Čtyřhra – 1. kolo:
González, Afanador (Portor.) – Martinko, Širuček (ČR) 3:2 (-3, 8, 10, -6, 9)
Ženy
Dvouhra – 1. kolo:
Matelová (ČR) – Codinaová (Arg.) 4:1 (5, 6, -9, 5, 7)
Čtyřhra – 1. kolo:
Matelová, Balážová (ČR/SR) – A. Díazová, M. Díazová (Portor.) 3:1 (-12, 8, 6, 8)
21. 5.
Muži:
Čtyřhra – 1. kolo:
Polanský, Jorgič (ČR/Slovin.) – Sepa, Loi (Papua N. Guinea) bez boje

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO
20. – 21. 5. EP Sarajevo/Bosna a Hercegovina
HK 73 kg: 5. místo Karimov
HK 81 kg: 13. místo Svoboda
HK 81 kg: Ivanka a HK +78 kg Paulusová obě bez umístění

ÚPOLOVÉ SPORTY – ZÁPAS
15. 5. MT U20, Brandenburg Cup, Frankfurt nad Odrou/Německo
HK 77 kg: 1. místo Zelenka

20. 5. MČR žen, Hradec Králové
HK 53 kg: 1. místo Müllerová
HK 57 kg: 1. místo Mračková P.
HK 62 kg: 1. místo Michalcová
HK 72 kg: 1. místo Hanzlíčková

VZPÍRÁNÍ
20. – 21. 5. 2. liga
Adam Friedrich vytvořil národní rekordy v M20 ve váhové kategorii do 109 kg v nadhozu 171 kg a ve dvojboji 308 kg.

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ
20. – 21. 5. MČR v lezení na obtížnost a 2. kolo ČP, Brno
Ženy: 1. místo Eliška Adamovská, 2. Michaela Smetanová, 9. Barbora Bernardová
Muži: 2. místo Lukáš Mokroluský