VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 21. – 27. 8. 2023 (34. týden)

ATLETIKA
19. – 27. 8. MS Budapešť/HUN
Dálka: 7. místo Radek Juška 798 (24.8.)
4x400m: 12. místo podíl M. Krsek 3:00,99 ČR
Maraton: 26. místo Moira Stewartová 2:34:02

BADMINTON
21. – 27. 8. Total Energies BWF Championships 2023 Copenhagen World Tour 1000
Dvouhra: Jan Louda vypadl v 1. kole
Čtyřhra: 2. kolo prohra Adam Mendrek, Ondřej Král

CYKLISTIKA
18. – 28. 8. Tour de L´Avenir, SP U23 FRA
74. místo Filip Řeha
27. 8. Ronde van de Achterhoek, SP UCI 1.2 NED
20. místo Dominik Neuman
38. místo Adam Ťoupalík
59. místo Tomáš Obdržálek
68. místo Tomáš Přidal

STŘELBA BROKY
14. 8. – 25. 8. MS Baku/AZE
24. 8.
Trap M: 7. místo Jiří Lipták 123
Trap družstva M: 3. místo CZE, podíl Jiří Lipták
Trap Ž: 48. místo Zina Hrdličková 110, 60. Martina Matějková 108
Trap družstva Ž: 13. místo CZE, podíl Hrdličková, Matějková

25. – 27. 8. GP Sudice
Skeet neměl finále protože došlo k poruše dodávky elektřiny a nestihli by za světla.
Skeet M: 2. místo Josef Stránský 123
3. místo Daniel Herberger 120
Skeet Ž: 1. místo Barbora Šumová 117
2. místo Šindelářová 116
Skeet J: 2. místo Martin Včelička 120
Trap M: 1. místo Jan Palacký 119 + 49
3. místo Vladimír Štěpán 121 + 34
Trap J: 2. místo Tomáš Nantl 110 + 38

STŘELBA KULE
14. 8. – 3. 9. MS Baku/AZE
21. 8.
SM 3×20 Ž: 16. místo Aneta Brabcová 584
SM 3×20 družstva Ž: 12. místo CZE, podíl Aneta Brabcová
22. 8.
LM 60 M: 24. místo Jiří Přívratský 620,1
LM 60 družstva M: 4. CZE, podíl Jiří Přívratský
RP 2×30 M: 7. místo Martin Podhráský 583
RP 2×30 družstva: 6. místo CZE, podíl Martin Podhráský

TENIS
21. – 25. 8. US Open Q, USA
Tomáš Macháč – 3. kolo dvouhra kvalifikace
Barbora Palicová – 1. kolo dvouhra kvalifikace
Lucie Havlíčková – 1. kolo dvouhra kvalifikace
Brenda Fruhvirtová – 1. kolo kvalifikace

21. – 25. 8. ATP Challenger Praha
Hynek Bartoň – 1. kolo dvouhra
Jakub Nicod – 2. kolo dvouhra

21. – 26. 8. J300 Pančevo/SRB
Denis Peták – čtvrtfinále dvouhra
Alena Kovačková – vítězství dvouhra, semifinále čtyřhra
Petr Brunclik – čtvrtfinále dvouhra, vítězství čtyřhra
21. – 28. 8. ATP Winston-Salem/USA
Jiří Lehečka – finále dvouhry

21. – 25. 8. w60 Přerov
Dominika Šalková – čtvrtfinále dvouhra
21. – 25. 8. WTA 250 Cleveland/USA
Linda Fruhvirtová – 1. kolo dvouhra

STOLNÍ TENIS
22. – 27. 8. WTT Feeder Olomouc
Dvouhra žen: 9. místo Hana Matelová
Dvouhra mužů: 9. místo Lubomír Jančařík, 17. Jiří Martinko, 33. Tomáš Polanský
Čtyřhra žen: podíl na 9. místě Hana Matelová
Smíšená čtyřhra: podíl na 3. místě Polanský

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO
26. – 27. 8. MT Banská Bystrica/SVK
HK 63kg: 2. místo Anna Skalská
HK 73kg: 1. místo Chusnidin Karimov , 5. místo Filip Ivanka

ÚPOLOVÉ SPORTY – TAEKWONDO
23. – 27. 8. ME Tallinn/EST
HK 67kg: 2. místo Petra Štolbová (19)
HK 67kg: 5. místo Iveta Jiránková (19)
HK 80kg: účast Tomáš Sittek (19)

ME v olympijských váhových kategoriích (33 zemí)

VOLEJBAL
17. – 24. 8. ME skupina C, Düsseldorf/GER (Dostálová, Hodanová, Brancuská)
CZE – GER 3:2 (-22, -23,24,20,16)
CZE – SWE 3:0 (23,20,22)

VZPÍRÁNÍ
25. – 26. 8. MS masters Wliczka/POL
1. místo Kamil Kučera: trh 175 – Světový rek.
nadhoz 211 – Světový rek.
dvojboj 386 – Světový rek.

BIATLON
24. – 27. 8. MS letní – kolečkové lyže, Osrblie/SVK
Supersprint juniorky:
6. místo Svatava Mikysková
13. místo Ilona Plecháčová
17. místo Kateřina Pavlů
DNF Valerie Křížová
Supersprint junioři:
18. místo Luděk Abrahám
20. místo David Eliáš
22. místo Ferdinand Jansa
29. místo Daniel Malušek
Supersprint ženy:
6. místo Tereza Voborníková
8. místo Markéta Davidová
9. místo Tereza Vinklárková
11. místo Lucie Charvátová
19. místo Jessica Jislová
35. místo Kristýna Otcovská

Supersprint muži:
2. místo Tomáš Mikyska
8. místo Mikuláš Karlík
17. místo Jonáš Mareček
20. místo Vítězslav Hornig
35. místo Ondřej Mánek
39. místo Jakub Štvrtecký
Sprint juniorky:
10. místo Kateřina Pavlů
21. místo Ilona Plecháčová
23. místo Valerie Křížová
31. místo Svatava Mikysková
Sprint junioři:
6. místo Luděk Abrahám
7. místo David Eliáš
11. místo Daniel Malušek
18. místo Ferdinand Jansa
Sprint ženy:
3. místo Tereza Vinklárková
6. místo Lucie Charvátová
9. místo Markéta Davidová
10. místo Tereza Voborníková
19. místo Kristýna Otcovská
25. místo Jessica Jislová
Sprint muži:
23. místo Tomáš Mikyska
29. místo Ondřej Mánek
31. místo Mikuláš Karlík
33. místo Vítězslav Hornig
35. místo Jakub Štvrtecký
36. místo Jonáš Mareček
SZ juniorky:
8. místo Kateřina Pavlů
10. místo Ilona Plecháčová
15. místo Valerie Křížová
28. místo Svatava Mikysková
SZ junioři:
10. místo Luděk Abrahám
11. místo David Eliáš
13. místo Daniel Malušek
21. místo Ferdinand Jansa
ZHS muži:
15. místo Jonáš Mareček
20. místo Vítězslav Hornig
27. místo Mikuláš Karlík
DNF Tomáš Mikyska
ZHS ženy
1. místo Markéta Davidová
5. místo Tereza Voborníková
6. místo Lucie Charvátová
7. místo Jessica Jislová
24. místo Tereza Vinklárková
28. místo Kristýna Otcovská

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – JACHTING
21. – 27. 8. MSJ U21Silvaplna/SUI
Třída iQFOiL: 4. místo Kristýna Piňosová (29 lodí)
14. místo Kateřina Altmanová (29 lodí)

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ
21. – 27. 8. MS U20 Soul/KOR
Bouldering:
Ž: 14. místo Markéta Janošová
M: 24. místo Lukáš Mokroluský

 

Úvodní snímek: instagram.com/petrastolbovatkd