VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 22. – 28. 5. 2023 (21. týden)

ATLETIKA
23. 5. Memoriál Ludvíka Daňka – mezinárodní mítink, Turnov
100m
2. místo Zdeněk Stromšík 10,20s
300m
2. místo Matěj Krsek 32,89 PB
4. místo Michal Desenský 33,23 PB
5. místo Daniel Lehar 34,23
6. místo Marek Váňa 34,58 PB
300m
1. místo Barbora Šplechtnová 37,44 PB
3. místo Nikola Bendová 37,63
7. místo Ester Bendová 38,98 PB
800m
2. místo Jan Tesař 1:47,72 PB
800m
1. místo Kristiina Mäki 2:05,28
4. místo Pavla Štoudková 2:07,07 PB
4x100m
1. místo podíl Barbora Šplechtnová 44,67 splněn limit ME U23
Dálka
1. místo Radek Juška 788 cm
Koule
3. místo Tomáš Procházka 17,44 PB
Dísk
1. místo Marek Bárta 61,84
8. místo Petr Procházka 55,10

27. 5. Eextraligy mužů a žen 2. kolo, Plzeň
200m
1. místo Jan Jirka 20,59s
18. místo Radek Juška 22,08
200m
2. místo Nikola Bendová 23,32s
5. místo Barbora Šplechtnová 23,59s
400m
3. místo Jan Tesař 47,27
7. místo Daniel Lehar 47,94
8. místo Marek Váňa 48,20 splněn limit na EVROPSKÝ OLYMPIJSKÝ FESTIVAL MLÁDEŽE, Maribor
400m
4. místo Anna Šimková 55,86
8. místo Pavla Štoudková 56,49
800m
1. místo Anna Šimková 2:06,26
2. místo Pavla Štoudková 2:08,03
400m př.
2. místo Martin Tuček 50,55
400m př.
DQ Ester Bendová
Tyč
2. místo Viktorie Ondrová 405 =PB
Dálka
1. místo Radek Juška 773 cm
Koule
4. místo Tomáš Procházka 16,97
Dísk
6. místo Klára Klonová 45,27
Disk
2. místo Petr Procházka 56,94 PB
7. místo Vít Kotrba 49,21
Kladivo
3. místo Jan Doležálek 68,30

BADMINTON
25. – 28. 5. Austrian Open, Graz
Čtyřhra: 3. místo Mendrek, Král

CYKLISTIKA
24. – 28. 5. ALPES ISÈRE TOUR, /FRA/ SP UCI kat. 2.2
8. místo Adam Ťoupalík
17. místo Michael Boroš

Soutěž družstev: 3.místo
Umístění v etapách:
1. etapa: 2. místo Michael Boroš
2. etapa: 2. místo Dominik Neuman

MOTO – PLOCHÁ DRÁHA
25. 5. SGP QR Žarnovica/SVK (Klíma, Milík), Lonigo/Itálie (Kvěch)
10. místo Václav Milík a 12. místo Daniel Klíma (oba nepostupují)
3. místo Kvěch (postup do Challenge, která se pojede 19.8.ve Švédsku (Gislaved)

PLAVÁNÍ
27. – 28. 5. World Cup Setubal/Portugalsko
10 km Muži: 9. místo Matěj Kozubek 1:53:57
10 km Ženy: 16.místo Alena Benešová 2:02:52,90

STŘELBA BROKY
21. – 31. 5. SP Almaty/Kazachstán
23. 5.
Skeet Ž: 4. místo Barbora Šumová
Skeet M: 16. místo Jakub Tomeček
24. 5.
Skeet MIX: 5. místo Tomeček + Šumová

TENIS
22. – 26. 5. ITF Futures Most
Martin Krumich 1. kolo dvouhra
Hynek Bartoň 2. kolo dvouhra

22. – 27. 5. J500 Miláno/Itálie
Tereza Valentová – 3. kolo dvouhra
22. – 26. 5. W40 Otočes/Slovinsko
Dominika Šalková – 3. kolo dvouhra
22. – 26. 5. Rolland Garros Q Francie
Tomáš Macháč – 1. kolo kvalifikace
Barbora Palicová – 2. kolo kvalifikace

22. – 25. 5. French Open
Brenda Fruhvirtová – postup do hlavní soutěže

22. – 26. 5. w60 Grado/Itálie
Lucie Havlíčková – finále dvouhra
22. – 26. 5. WTA Rabat Maroko
Linda Fruhvirtová – 1. kolo dvouhra

STOLNÍ TENIS
20. – 28. 5. MS World Table Tennis Champions Finals, Durban/JAR
23. 5.
Muži:
Čtyřhra – 3. kolo:
Lin Kao-jüan, Lin Š’-tung (Čína) – Polanský, Jorgič (ČR/Slovin.) 3:0 (4, 3, 3)
Ženy:
Dvouhra – 2. kolo:
Wang Man-jü (Čína) – Matelová (ČR) 4:0 (3, 4, 5, 7)
Čtyřhra – 3. kolo:
Matelová, Balážová (ČR/SR) – Lee Ho Ching, Ng Wing Lam (Hong.) 3:1 (-5, 9, 9, 4)
25. 5.
Ženy:
Čtyřhra – čtvrtfinále:
Nagasakiová, Kiharaová (Jap.) – Matelová, Balážová (ČR/SR) 3:2 (8, -9, -6, 2, 3)

Dvouhra žen: 33. místo Hana Matelová
Čtyřhra žen: podíl na 5. místě Hana Matelová
Dvouhra mužů: 65. místo Lubomír Jančařík i Tomáš Polanský
Čtyřhra mužů: podíl na 9. místě Tomáš Polanský

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO
26. – 28. 5. GP Linz/Rakousko
Markéta Paulusová +78, David Klammert 91, Chusnidin Karimov 73 – všichni bez umístění
HK 81 kg: 17. místo Jan Svoboda

ÚPOLOVÉ SPORTY – ZÁPAS
27. – 28. 5. MT Poreč/Chorvatsko
Volný styl ženy:
HK 53 kg: 2. místo Karolína Müllerová (3)
HK 57 kg: 2. místo Petra Mračková (3)
HK 59 kg: 4. místo Tereza Mračková (4)

27. – 28. 5. MT Poreč/Chorvatsko
Řř:
HK 77 kg: 1. místo Zelenka (11)

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – JACHTING
25. – 28. 5. ME do 21 let, Sardinie/Itálie
Formula Kite: 2. místo Vojtěch Koška

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – VESLOVÁNÍ
25. – 28. 5. ME Bled/Slovinsko
Párová čtyřka: 11. místo Česko (Simona Pašková, Alžběta Zavadilová, Eliška Podrazilová, Markéta Nedělová)
Skif: 8. místo Lenka Lukšová
Skif lehkých vah: 3. místo Kristýna Neuhortová
Dvojskif: 11. místo Michala Pospíšilová, Alice Prokešová
Dvojka bez korm.: 8. místo Pavlína Flamíková, Radka Novotníková

 

Úvodní snímek: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)