VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 29. 5. – 4. 6. 2023 (22. týden)

ATLETIKA
3. – 4. 6. FBK Games (Zlatý mítink WACT), Hengelo/Nizozemsko
Dálka
5. místo Radek Juška 792 cm

3. – 4. 6. Mezistátní utkání ve vrzích ČR – Maďarsko – Polsko U23, Plzeň
Koule
3. místo Tomáš Procházka 17,01
Disk J
3. místo Klára Klonová 43,22
Disk M
3. místo Vít Kotrba 51,08
Hod kladivem M
2. místo Jan Doležálek 68,54

2. – 4. 6. Mistrovství ČR mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, ve vícebojích, Přerov
Sedmiboj
5. místo Klára Zbožínková 4816

4. 6. 69. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiegom, Chorzow/Polsko
1500 m
5. místo Kristiina Mäki 4:09,22

3. 6. EVROPSKÝ POHÁR V BĚHU NA 10 000 m, Pacé
10 000 m
10. místo Moira Stewartová 32:54,86

CYKLISTIKA
1. – 4. 6. Tour of Malopolska SP UCI 2.2, Krakow/Polsko
3. místo Adam Ťoupalík
41. místo Tomáš Obdržálek
43. místo Filip Řeha

Umístění v etapách:
Prolog: 2. místo Adam Ťoupalík
2. etapa: 2. místo Adam Ťoupalík

MOTO – PLOCHÁ DRÁHA
29. 5. SGP QR Abensberg/Německo (Krčmář), Debrecen/Maďarsko (Chlupáč)
9. místo Eduard Krčmář (nepostupuje)
9. místo Petr Chlupáč (nepostupuje)
2. 6. SGP2 F1, Praha
13. místo Daniel Klíma, 14. Petr Chlupáč
3. 6. SGP Praha
16. místo Václav Mílík
4. 6. ME travnatá PD, semifiále Bielefeld/Německo
8. místo Josef Franc – postup do finále 22.7. do Werlte

PLAVÁNÍ
2. – 4. 6. ČP – ARENA CUP Praha
Matěj Zábojník
2. místo 100P 1:03,50
1. místo 200P 2:17,40
Jan Čejka
1. místo 200Z 2:03,08
Daniel Gracík
3. místo 50Z 26,35
3. místo 100M 54,04
3. místo 100K 51,51
David Ludvík
3. místo 200Z 2:04,85
3. místo 100Z 57,89
Ondřej Zach
1. místo 1500K 16:29,24
Dominik Špaček
3. místo 200P 2:22,81
Alena Benešová
1. místo 1500K 17:23,47
2. místo 400K 4:21,51
2. místo 800K 9:04,68
Adéla Vavřínová
1. místo 200M 2:22,00
2. místo 200PZ 2:21,08

STŘELBA BROKY
1. – 12. 6. SP Junior, Suhl/Německo
(Veselý, Včelička, Dorničák, Nantl, Šťastný, Hrdličková, Matějková, Buchal, Gvoždík, Kučerová)
Skeet: 8. místo Martin Včelička 118
24. místo Adam Veselý 114

2. – 4. 6. KZR ČP Brno
Skeet muži: 1. místo Josef Stránský 120+56
2. místo Daniel Herberger 120+55
Skeet ženy: 1. místo Anna Šindelářová 114+51
2. místo Barbora Šumová 115+48
Skeet jun.: 3. místo Marcel Pšenica 102
Trap jun.: 1. místo Jaromír Hanák 110
Trap ženy: 1. místo Aneta Řezníčková 109+34

STŘELBA KULE
1. – 12. 6. ISSF SP Junior, Suhl/Německo
3. 6.
VzPu mix: 20. místo CZE, podíl Vojtěch Záborec 308,4
30. místo CZE, Marie Opluštilová 309,5 + Richard Křivánek 305,9
VzPi 60 J: 50. místo Ondřej Tenk 551

TENIS
29. 5. – 10. 6. Rolland Garros Francie
Linda Fruhvirtová – 1. kolo dvouhra
Brenda Fruhvirotvá – 1. kolo dvouhra (postup z kvalifikace)
Linda Noskov – 2. kolo dvouhra, 2.kolo čtyřhra
Jiří Lehečka – 2. kolo dvouhra
Tomáš Macháč – 1.kolo kvalifikace

29. 5. – 2. 6. ITF Futures Jablonec nad Nisou
Martin Krumich – 1. kolo dvouhra
Hanek Bartoň – 2. kolo dvouhra
Jakub Nicod – 2. kolo dvouhra

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO
3. – 4. 6. EP J Praha
HK 63 kg: 2. místo Anna Skalská

3. – 4. 6. GP Dušanbe/Tádžikistán
HK +78 kg: 7. místo Markéta Paulusová
HK 90 kg: 3. místo David Klammert

ÚPOLOVÉ SPORTY – TAEKWONDO
28. 5. – 5. 6. MS Baku/AZE
HK 67 kg: 17. místo Iveta Jiránková
HK 62 kg: 9. – 16. místo Petra Štolbová
HK 74 kg: 9. – 16. místo Tomáš Sittek
HK 80 kg: bez umístění

ÚPOLOVÉ SPORTY – ZÁPAS
1. – 4. 6. MT Ranking Series, Bishkek/Kyrgyzstán
Ř.ř.
HK 97 kg: 3. místo Artur Omarov (15)

VOLEJBAL
31. 5. – 4. 6. Evropská liga žen, 2. kolo skupiny B, Zlín
Česko – Slovensko 3:1 (25:16, 22:25, 25:20, 25:11)
Česko – Rumunsko 1:3 (17:25, 25:15, 18:25, 16:25)

VZPÍRÁNÍ
3. 6. MČR do 17 let, Horní Suchá
HK 71 kg: Natálie Vybíralová
1. místo trh 76 kg český rekord – nadhoz 93 kg dvojboj 169 kg český rekord

HK 55 kg: Radka Klabalová
1. místo trh 64 kg – nadhoz 82 kg dvojboj 146 kg

HK 64 kg: Veronika Voříšková
1. místo trh 68 kg – nadhoz 80 kg dvojboj 148 kg

HK 102 kg: Jan Matějka
1. místo trh 106 kg – nadhoz 136 kg dvojboj 242 kg

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
3. – 4. 6. MČR Brno
Víceboj ženy:
1. místo Alice Vlková, 3. místo Soňa Artamonová, 5. místo Klára Peterková,
9. místo Patricie Makovičková

Prostná: 1. Soňa Artamonová, 2. Alice Vlková, 5. Klára Peterková
Kladina: 1. Soňa Artamonová, 3. Klára Peterková, 6. Alice Vlková
Bradla: 3. Alice Vlková, 4. Klára Peterková
Přeskok: 1. Alice Vlková, 3. Soňa Artamonová, 4. Klára Peterková

Víceboj muži: 1. místo Daniel Bago
Prostná: 4. Daniel Bago
Kůň: 2. Daniel Bago
Kruhy: 1. Daniel Bago
Bradla: 2. Daniel Bago
Přeskok: 2. Daniel Bago
Hrazda: 1. Daniel Bago

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – TRAMPOLÍNY
3. – 4. 6. Mezinárodní závody, GymCity Opne, Cottbus/Německo
Skoky na trampolíně:
Ž: 1. místo Michaela Juříčková (osobní rekord)
M: 9. místo Pavel Věchet, 30. místo Lukáš Kubík

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ
1. – 4. 6. SP bouldering, Praha
Muži
2. místo Adam Ondra, 69. místo Martin Stráník
Ženy
39. místo Michaela Smetanová, 42.místo Eliška Adamovská

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – VESLOVÁNÍ
3. – 4. 6. Primátorské osmiveslice Praha
Ženy:
Skif (O Stuhu Podolí): 1. Lenka Lukšová, 2. Markéta Nedělová 3. Lucie Heranová
Osma: podíl na 1. místě Barbora Podrazilová, Eliška Podrazilová