VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 3. – 9. 7. 2023 (27. týden)

ATLETIKA
5. 7. Motonet GP Joensuu/Finsko
400m: 1. místo Matěj Krsek 46,04s
3. místo Michal Desenský 46,83s
5. 7. Meetintg de Montgeron-Essonne
400m: 5. místo Nikola Bendová 55,08s

BADMINTON
5. – 9. 7. YONEX Canada Open 2023/World Tour Super 500, Calgary
Dvouhra:
5. 7.
Weng H.Y. – Louda Jan 0:2
6. 7
Naraoka K. – Louda Jan 2:0

CYKLISTIKA
2. – 6. 7. Okolo Rakouska SP UCI kat. 2.1
20. místo Michael Boroš
33. místo Filip Řeha
37. místo Adam Ťoupalík
45. místo Dominik Neuman
47. místo Tomáš Přidal

6. – 9. 7. UCI BMX Freestyle World Cup – Park, Brusel/Belgie
13. místo Iveta Miculyčová

8. 7. Visegrad 4 Kerekparverseny (1.2), Budapest – Pannonhalma
1. místo Adam Ťoupalík
13. místo Michael Boroš

9. 7. Visegrad 4 Bicycle Race – GP Slovakia (1.2), Nová Baňa
3. místo Michael Boroš
4. místo Adam Ťoupalík

9. 7. L´Etape du Tour 2023
1. místo Martina Sáblíková
Závod dlouhý 139,8 kilometrů zvládla Martina Sáblíková za 5:19:39 hodiny při průměrné rychlosti 27,29 kilometrů v hodině.

PLAVÁNÍ
9. 7. GAROMA+MARATON, závody v dálkovém plavání, Brno
Muži:
10 km: 1. místo Matěj Kozubek 1:57:14,8
Ženy:
10 km: 2. místo Lucie Zubalíková 2:06:55,9

TENIS
3. – 9. 7. Wimbledon, Londýn
Macháč – 1. kolo dvouhra
Fruhvirtová L. – 1. kolo dvouhra, 1. kolo čtyřhra
Fruhvirtová B. – 1. kolo dvouhra
Nosková – 1. kolo dvouhra
Lehečka – pokračuje v turnaji – 4. kolo

3. – 8. 7. M25 Marburg/Německo
Krumich – čtvrtfinále dvouhra
3. – 7. 7. ATP Challenger, Karlsruhe/Německo
Nicod – 1. kolo kvalifikace
3. – 7. 7. J300 Roehampton/GBR
Brunclík – 1. kolo dvouhra
Valentová – finále dvouhra, čtvrtfinále dvouhra
Samsonová – 2. kolo dvouhra
Kovačková – 1. kolo dvouhra

3. – 8. 7. J100 Praha
Peták – semifinále dvouhra
3. – 9. 7. ME družstev Španělsko
Kusý – 4. místo ME družstev – Španělsko
Krejčí – 4. místo ME družstev – Španělsko
Hettlerová – 5. místo v kvalifikaci

STOLNÍ TENIS
3. – 9. 7. WTT STAR Contender, Ljubljana/Slovinsko
Turnaj byl velmi silně obsazen, hrála zde opravdu světová špička (včetně Číny a Japonska) a proto všichni naši muži museli hrát kvalifikaci.
Dvouhra muži: 33. místo Jančařík
Dvouhra ženy: 33. místo Hana Matelová
Čtyřhra žen: podíl na 3. místě Hana Matelová
Velkého úspěchu jsme se dočkali ve čtyřhře žen, kde dvojice Hana Matelová, Barbora Balážová (SVK) porazila ve čtvrtfinále první nasazený pár WANG Manyu, CHEN Meng z Číny a holky postoupily do semifinále – takže konečné 3.místo je vynikající úspěch.

VZPÍRÁNÍ
6. – 10. 7. ME do 17 let, Kišiněv, Moldavsko
Radka Klabalová ve váze do 55 kg na ME do 17 let v Moldavsku obsadila v trhu 65 kg 7. místo v nadhozu 80 kg 6. místo ve dvojboji 145 kg 7.misto
Natálie Vybiralová ve váhové kategorii do 76 kg 5. místo v trhu 78 kg národní rekord 5 místo v nadhozu 92 kg ol. dvojboj 5. místo 170 kg národní rekord +2 kg

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – JACHTING
8. – 9. 7. MEJ Garda/Itálie
Třída: iQFOil: 1. místo Kristýna Piňosová

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ
7. – 9. 7. SP obtížnost, Chamonix/Francie
Obtížnost:
Muži: 49. místo Martin Stráník
Ženy: 18. místo Eliška Adamovská, 39. místo Michaela Smetanová

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – VESLOVÁNÍ
7. – 9. 7. SP Luzern/Švýcarsko
Skif: 8. místo Lenka Lukšová 7:34,66
Dvojskif: 17. místo Alice Prokešová, Michala Pospíšilová 7:24,27
Dvojskif lehkých vah: 14. místo Kristýna Neuhortová, Veronika Činková 7:17,34
Dvojka bez korm.: 9. místo Pavlína Flamíková, Radka Novotníková 7:12,40
Párová čtyřka: 10. Česko (Simona Pašková, Alžběta Zavadilová, Eliška Podrazilová, Markéta Nedělová) 6:29,28

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – BOBY
9. 7. Mistrovství v letních startech na bobech, Amsterodam
2. místo Česko

 

 

Úvodní snímek: Sport Invest