VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 5. – 11. 12. 2022 (49. týden)

ATLETIKA
11. 12. MISTROVSTVÍ EVROPY V PŘESPOLNÍM BĚHU, Turín/Itálie
6 km: 37. místo Karolína Sasýnová (nejlepší umístění z české výpravy)

10. 12. Mezikrajové utkání družstev starších žáků a starších žákyň, Praha
300 m: 1. místo Marek Váňa 34,98s. (Národní žákovský rekord)

CYKLISTIKA
9. – 12. 12. SP BMX FRESTYLE – Gold Coast/Austrálie
15.místo Iveta Miculyčová

STŘELBA KULE
9. – 11. 12. GP Praha, Plzeň
10. 12.
VzPu 60 M: 2. místo Přívratský 630,8+8 b.
VzPu 60 J: 4. místo Prusek 622,6
VzPu 60 Ž: 1. místo Brabcová A. 625,2+16 b., 6. Etrichová 624,9, 7. Brázdová 629,3
VzPi 60 Ž: 1. místo Schejbalová 564+16 b.
VzPi 60 M. 8. místo Schejbal 563

11. 12.
VzPu 60 M: 2. místo Přívratský 629,8
VzPu 60 J: 2. místo Prusek 617,6, 3. Křivánek 617
VzPi 60 Ž: 1. místo Schejbalová 562

TENIS
5. – 10. 12. JA Orange Bowl/USA
3. kolo Valentová

STOLNÍ TENIS
5. -7. 12. ECQ muži (Evropská kvalifikace družstev – muži), Biella/Itálie
Čeští stolní tenisté postoupili na ME družstev, které se bude hrát v roce 2023 v Mälmo. Ve třetím utkání kvalifikace porazili i podruhé 3:0 Itálii a v tabulce skupiny A5 už nemohou skončit hůř než druzí.

Skupina A5:
Itálie – Česko 0:3
Mutti – Martinko 2:3 (-7,9,-6,8,-8)
Giovannetti – Jančařík 1:3 (-6,10,-4,-6)
Pinto – Polanský 0:3 (-9,-10,-3)

ÚPOLOVÉ SPORTY – TAEKWONDO
5. – 11. 12. Grand Prix final, Rijád/Saúdská Arábie
Petra vyhrála 1 boj a skončila 5. z 16 sportovkyň v kategorii do 67 kg.

10. – 11. 12. Vánoční turnaj Pelhřimov
HK 68 kg: 1. Sittek
HK 67 kg: 1. Jiránková
HK 80 kg: Jochman – diskvalifikace (kop pod pás)

VOLEJBAL
8. 12. Extraliga žen: VK KP Brno – Olymp 3:1 (17,12,-16,20)
10. 12. Extraliga žen: Olymp – Přerov 3:1 (-17,17,16,22)

VZPÍRÁNÍ
5. – 16. 12. MS Bogota/Columbie (Petrov, Kolář, Králová, Kučera, Orság)
Do 67 kg – Petr Petrov:
14. trh: 133 kg (ČR rek.), 14. nadhoz 162 kg, 15. dvojboj 295 kg (ČR rekord)

BIATLON
8. – 11. 12. SP Hochfilzen/Rakousko
Sprint ženy:
2. Davidová Markéta
55. Jislová Jessica
59. Charvátová Lucie
63. Voborníková Tereza
77. Václavíková Eliška

Sprint muži:
8. Štvrtecký Jakub
15. Krčmář Michal
37. Mikyska Tomáš
57. Karlík Mikuláš
62. Mareček Jonáš

SZ ženy:
3. Davidová Markéta
29. Jislová Jessica
44. Charvátová Lucie

Štafeta muži: 8. ČR (Mikyska, Krčmář, Štvrtecký, Mareček)

Štafeta ženy: 7. ČR (Voborníková, Jislová, Davidová, Charvátová)

SZ muži:
12. Krčmář Michal
29. Mikyska Tomáš
30. Štvrtecký Jakub

8. – 11. 12. IBU Cup J, Martell/Itálie
Sprint ženy:
12. Pavlů Kateřina
30. Bártová Lenka
36. Gotvaldová Kateřina
38. Kulhánková Anna

Sprint muži:
12. Abrahám Luděk
20. Malušek Daniel
26. Jiránek Ondřej
27. Hák Petr
44. Kabrda Josef

Super sprint ženy:
14. Gotvaldová Kateřina
32. Pavlů Kateřina
44. Kulhánková Anna
49. Bártová Lenka

Super sprint muži:
31. Kabrda Josef
42. Hák Petr
44. Malušek Daniel
45. Abrahám Luděk
50. Jiránek Ondřej

ZHS 60 ženy:
10. Pavlů Kateřina
19. Kulhánková Anna
31. Bártová Lenka
37. Gotvaldová Kateřina

ZHS 60 muži:
8. Abrahám Luděk
21. Malušek Daniel
32. Kabrda Josef
39. Jiránek Ondřej
45. Hák Petr

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ
10. 12. SP Sestriere/Itálie
Obří slalom: 49. Jelínková

11. 12. SP Sestriere/Itálie
Slalom: 10. Dubovská

6. – 7. 12. EP St. Caterina/Itálie
6. 12.
Super G: 39. Zabystřan
7. 12.
Super G: 28. Zabystřan

10. – 11. 12. SP Val d´Isere/Francie
Obří slalom: 40. Krýzl

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – BOBY
8. – 10. 12. EP Innsbruck/Rakousko
8. 12.
Dvojbob: 11. ČR, Dvořák, Záleský, 19. podíl Procházka, 21. podíl Běhounek
9. 12.
Čtyřbob: 8. ČR, podíl Dvořák, Procházka, 15. podíl Běhounek
10. 12.
Čtyřbob: 6. ČR, podíl Dvořák, Procházka, Záleský, 16. podíl Běhounek

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – MOGUL SKIING
10. – 11. 12. SP Idre/Finsko
Moguls Ž: 25. Šamánková
Moguls M: 44. Gajdečka
Dual moguls Ž: 29. Šamánková
Dual moguls M: 47. Gajdečka

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ
9. – 10. 12. SP Calgary/Kanada
Sáblíková – zranění
3000 m B: 15. Kuršová
1500 m B: 16. Kuršová
Masstart Ž: 12. Kuršová
Masstart M: 15. Kočí

9. – 11. 12. SP Shorttrack Almati/Kazachstán
1000 m: 27. Sejpal
1500 m: 27. Fajkus (ČR rekord), 36. Sejpal
500 m: 32. Vaňková
1000 m: diskvalifikována Vaňková
1500 m B: 14. místo Vaňková

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – SKELETON
10. 12. MS Lake Placid/USA
10. Fernstädtová

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – SNOWBOARD
9. – 10. 12. SP Edmonton/Kanada
Big Air: 25. Hroneš (kvalifikace
48. Hroneš