VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 8. – 14. 5. 2023 (19. týden)

ATLETIKA
13. 5. MČR v běhu do vrchu mužů, žen, juniorů a juniorek, Hodkovice nad Modelkou
Muži 12,7km: 1. místo Marek Chrascina
14. 5. 1. kolo extraligy mužů a žen, Brno
100m M: 2. místo Zdeněk Stromšík 10,59
100m Ž: 3. místo Barbora Splechtnova 11,95
200m: 3. místo Matěj Krsek 21,31
12. místo Dan Kováč 22,25
400m: 3. místo Daniel Lehar 48,82
800m M: 4. místo Marek Váňa 1:57,06 PB
800m Ž: 3. místo Kristiina Mäki 2:05,34
1500m: 1. místo Anna Šimková 4:25,07
6. místo Pavla Štoudková 4:29,88
3000m : 2. místo Karolína Sasýnová 9:32,12 PB
400př.: 1. místo Ester Bendová 58,89
4x400m M: 1. místo podíl Krsek, Lehár 3:20,61
4x400m Ž: 2. místo podíl Štoudková, Šimková 3:53,78
Tyč: 3. místo Viktorie Ondrová 385cm
Koule: 3. místo Tomáš Procházka 16,68 PB
Disk: 3. místo Petr Procházka 52,45
5. místo Vít Kotrba 48,02

CYKLISTIKA
14. 5. Český pohár, Kyjov
1. místo Michael Boroš
2. místo Matěj Zahálka
4. místo Dominik Neuman
6. místo Tomáš Obdržálek + 2.místo v kat. U23
7. místo Jan Bárta

SILNIČNÍ MOTO – MS MOTO2
12. – 14. 5. French GP, Le Mans/Francie
14.- 5.
Moto2: 2. místo Filip Salač (průběžné pořadí – 4. místo)

MOTO – PLOCHÁ DRÁHA
14. 5. ME Challenge Nagyhalász/Maďarsko
3. místo Jan Kvěch – zajistil si stálé místo v seriálu ME pro r. 2023

PLAVÁNÍ
13. – 15. 5. World Cup SY, Soma Bay/Egypt
Karolína Klusková:
Sólo technické: 11. místo 97.5459
Duet technický: podíl na 7. místě 210.9833
Diana Čipová:
Sólo volné: 13. místo 176.0959

12. – 14. 5. VC Pardubic, ČP ARENA CUP, Pardubice
Matěj Zábojník:
1. místo 200P 2:14,40
1. místo 100P 1:02,59
3. místo 50P 28,88
Jan Čejka:
1. místo 100Z 55,25
1. místo 200Z 1:58,88
1. místo 50Z 25,48
Martin Míček:
1. místo 200PZ 2:10,14
2. místo 50P 28,80
3. místo 100P 1:03,50
Ondřej Zach:
1. místo 800K 8:24,60
2. místo 1500K 15:56,76
2. místo 400K 4:05,70
Jakub Bursa:
2. místo 200P 2:16,49
David Ludvík:
3. místo 50Z 26,15
3. místo 200Z 2:03,31
Matěj Kozubek:
3. místo 1500K 16:07,81
Albert Moc:
3. místo 100M 55,78
Alena Benešová:
1. místo 1500K 17:22,05
1. místo 400K 4:25,39
1. místo 800K 9:05,70
2. místo 200K 2:06,12
Adéla Vavřínová:
1. místo 400PZ 5:00,13
2. místo 200PZ 2:22,17
Natálie Jandíková:
2. místo 200P 2:35,78
Marika Surová:
2. místo 100M 1:02,58
3. místo 50M 28,25

Lucie Zubalíková:
3. místo 1500K 17:37,36
3. místo 400K 4:30,30

STŘELBA KULE
5. – 14. 5. ISSF SP, Baku/Azerbajdžán
10. 5.
VzPi 60 M: 32. místo Pavel Schejbal
VzPi 60 Ž: 72. místo Veronika Schejbalová
11. 5.
Mix VzPu: podíl na 3. místě Aneta Brabcová 313,2+17b.
39. místo Jiří Přívratský 311,9+Lucie Brázdová 312,4
Mix VzPi: podíl na 11. místě Veronika Schejbalová 284
12. 5.
VzPu 60 M: 9. místo Jiří Přívratský 630,2
VzPu 60 Ž: 18. místo Lucie Brázdová 629,6
77. místo Aneta Brabcová 625
13. 5.
LM 3×20 M: 1. místo Jiří Přívratský 588+466,1
SP 30+30 Ž: 70. místo Veronika Schejbalová 566
14. 5.
SM 3×20 Ž: 39. místo Aneta Brabcová 569
57. místo Lucie Brázdová

TENIS
8. – 15. 5. ATP Řím/Itálie
Macháč – 1. kolo kvalifikace

8. – 12. 5. Sparta ATP Challenger
Bartoň – 1. kolo dvouhra, semifinále čtyřhra
Brunclik – 1. kolo v kvalifikaci

8. – 13. 5. w100, Trnava/Slovensko
Palicová – 1. kolo dvouhra, 2. kolo čtyřhra
Havlíčková – semifinále čtyřhra

8. – 13. 5. Tennis Europe 1, Piešťany/Slovensko (Kusý, Krejčí)
Kusý – semifinále dvouhra, vítězství čtyřhra
Krejči – 2. kolo dvouhra, vítězství čtyřhra

11. – 16. 5. ATP Řím, Itálie
Fruhvirtová L – 1. kolo dvouhra
Nosková – 2. kolo dvouhra
Lehečka – 2. kolo dvouhra

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO
7. – 13. 5. MS Doha/Katar
HK 90 kg: Klammert vyřazen v 1. kole

ÚPOLOVÉ SPORTY – ZÁPAS
13. 5. MČR mužů, Praha
ř.ř. styl:
HK 97 kg: 1. místo Artur Omarov
HK 130 kg: 1. místo Marcel Albini
HK 77 kg: 2. místo Jakub Bielesz
HK 82 kg: 2. místo Ivo Švígler, 8. místo Ondřej Havelka

BIATLON
10. 5. Biatlonista / biatlonistka roku 2023, Praha Karlín
Biatlonista roku (hlasování členů ČSB)
1. Markéta Davidová
2. Michal Krčmář
3. Tereza Voborníková
4. Tomáš Mikyska
5. Jakub Štvrtecký
Biatlonista sezony podle čtenářů iDNES.cz
1. Markéta Davidová
2. Tereza Voborníková
3. Michal Krčmář
4. Tomáš Mikyska
5. Jessica Jislová

Trenér roku: Michael Málek
Skokan roku: Tomáš Mikyska
Naděje roku: Daniel Malušek

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – JACHTING
8. – 14. 5. ME v iQFoil, Patras/Řecko
iQFoil Ž:
35. místo Kristýna Piňosová
iQFoil M:
69. místo Karel Lavický

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – VESLOVÁNÍ
13. – 14. 5. Wedau regata, Duisburg/Německo
13. 5.
Dvojka bez kormidelníka:
1. místo Pavlína Flamíková, Radka Novotníková
Párová čtyřka:
3. místo Simona Pašková, Michala Pospíšilová, Alžběta Zavadilová, Eliška Podrazilová
6. místo Barbora Podrazilová podíl (1/4)
Dvojskif:
4. místo Kristýna Neuhortová, Veronika Činková
5. místo Alice Prokešová, Markéta Nedělová
14. 5.
Dvojka bez kormidelníka:
1. místo Pavlína Flamíková, Radka Novotníková
Dvojskif:
2. místo Alice Prokešová, Michala Pospíšilová
4. místo Kristýna Neuhortová, Veronika Činková
Párová čyřka:
3. místo Simona Pašková, Markéta Nedělová, Alžběta Zavadilová, Eliška Podrazilová
9. místo Barbora Podrazilová (podíl 1/4)

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ
12. 5. Anketa „Král bílé stopy“ 50. ročník, O2 Universum, Praha
3. místo Martina Dubovská

 

Úvodní snímek: instagram.com/cejky