Vzpěrači vezou tři medaile a jeden český rekord z mistrovství Evropy aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 26. 3. do 1. 4.

Vzpěrači vezou tři medaile a jeden český rekord z mistrovství Evropy aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 26. 3. do 1. 4.

Dvě medaile vzpěrače Jiřího Orsága, k tomu bronz Kamila Kučery v nadhozu, oba v supertěžké váze, a ještě český rekord Petra Petrova – to je skvělá bilance českých vzpěračů z Olympu na mistrovství Evropy v Bukurešti. V prvním jarním týdnu se dařilo i plavcům na finále ligy družstev v Ostravě, na stupně vítězů dosáhl i cyklista Jiří Polnický v Novom Mestě nebo kulové střelkyně na Poháru Zapedského v Polsku. Přinášíme vám tradiční přehled výsledků našich sportovců.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 26. 3. – 1. 4. 2018

CYKLISTIKA

Visegrad 4 Bicycle, SP UCI 1.2, Slovensko

4. místo Hačecký, 8. Černý, 10. Zahálka, 13. Kaňkovský, 19. Bucháček

GP Adria, SP UCI kat. 1.2, Slovinsko Novo Mesto

3. místo Polnický, 26. Černý, 58. Kukrle, 62. Bucháček

 

PLAVÁNÍ

30. – 31. 3. Liga Ostrava finále (50 m)

KOMBr muži: 1. místo Chrápavý, Osina, Ingeduld, Moser, Tobiáš, Vobořil, Švéda,

KOMBr ženy: 3. místo Janíčková, Chrápavá, Benešová

100Z:        2. místo Čejka 56,48 (limit MEJ), 3. místo Osina 58,69

200Z:        2. místo Osina 2:07,37, 3. místo Čejka 2:09,21

50VZ:       1. místo  Moser 23,48, 2. místo Vobořil 23,98

100VZ:     1. místo Moser 51,40

200VZ:     1. místo Moser 1:53,13

1500VZ:   3. místo Ingeduld 16:20,31

100P:        2. místo Chrápavý 1:04,64

200P:        1. místo Chrápavý 2:16,27

200PZ:      1. místo Osina 2:05,85, 3. místo Chrápavý 2:07,38

400PZ:      1. místo Chrápavý 4:29,22, 4. místo Osina 4:33,34

50VZ:        2. místo Janíčková 27,04

100VZ:      1. místo Janíčková 58,51, 3. místo Vavřinová 58,74

400VZ:      2. místo Benešová 4:29,81

800VZ:      3. místo Benešová 9:03,27

100Z:        2. místo Janíčková 1:07,15

100M:       1. místo Janíčková 1:03,19

200M:        2. místo Benešová 2:20,73

200PZ:      1. místo Vavřinová 2:24,68

 

STŘELBA KULE

24. – 27. 3. Pohár Zapedského, Polsko, Wroclav

SM 3×40: 1. místo Foistová 1163, 458,3, 3. Brabcová 1164, 4. Brázdová 1172, 15. Dudová 1148

VzPu 60:  3. místo Brázdová 622,6, 5. Foistová 620,3, 9. Brabcová 618,1, 18. Dudová 614,2

SM 3×40:  2. místo Brabcová 1166, 458,6, 7. Dudová 1162 , 9. Foistová 1156, 10. Brázdová 1155

 

STOLNÍ TENIS

28. 3. – 1. 4. ME družstev, Španělsko

kvalifikace skupina B:  Bulharsko – Česko 0:3
Golovanov – Konečný 0:3 (-4, -4, -6)

 

VZPÍRÁNÍ

26. 3. – 1. 4. ME mužů a žen, Bukurešť, Rumunsko

váha do 69 kg muži: dvojboj: 7. místo Petrov 302 (137+165), trh: 6. místo Petrov 137 český rekord, nadhoz:  7. místo Petrov 165

váha do 69 kg ženy: dvojboj: 7. místo Hertlová 193 (91+102), 10. Pudivítrová 178 (80+98), trh: 6. místo Hertlová 91, 11. Pudivítrová 80, nadhoz: 8. místo Hertlová 102, 11. Pudivítrová 98

váha do 90 kg ženy: dvojboj: 10. místo Skleničková 171 (77+94), 11. Švecová 168 (81+87), trh: 9. místo Švecová 81, 11. Skleničková 77, nadhoz: 10. místo Skleničková 84, 11. Švecová 87

váha do 105 kg muži: dvojboj: 9. místo Gasior 340(150+190), trh: 11. místo Gasior 150, nadhoz: 7. místo Gasior 190

váha nad 105 kg: dvojboj: 2. místo Orság 417 (181+236), 5. Kučera 407 (181+226), trh: 4. místo Kučera 181, 5. Orság 181, nadhoz: 2. místo Orság 236, 3. Kučera 226

sestavila: Marie Poláková