Windsurfař Lavický dosáhl nejlepšího výsledku na světovém šampionátu doma v Cádizu

Windsurfař Lavický dosáhl nejlepšího výsledku na světovém šampionátu doma v Cádizu

Mistrovství světa olympijské třídy RS: X proběhlo jako jedna z posledních významných akcí před olympijskými hrami v Tokiu tento týden ve španělském Cádizu. Na startu jsme viděli 42 mužů a 28 žen, mezi nimi i českého reprezentanta Karla Lavického a člena Olymp CS MV, který už má účast v Tokiu zajištěnou. Vzhledem k tomu, že se tu sešla celá světová špička, byl to nejen pro něj velký předolympijský srovnávací test.

Karel Lavický jel své první mistrovství světa ve třídě RS:X už před 15 lety v roce 2006. Zúčastnil se olympiád v Londýně 2012 a v Riu 2016. V Cádizu má pronajatý apartmán a dlouhodobě zde trénuje.

Závod provázel silný vítr, první den natolik, že se nemohlo závodit. Celkem se odjelo devět rozjížděk. „Myslel jsem, že bude výhodou jet šampionát doma v Cádizu, ale příroda si s námi zase pěkně pohrála a vytvořila neuvěřitelně náročné podmínky. První den jsem zajel hodně špatně, pak se to pomalu lepšilo. Musím přiznat, že úroveň závodníků je s blížící se olympiádou hodně vysoko. Přestože jsem chtěl alespoň v jedné rozjížďce dojet v první desítce, což se bohužel nepovedlo, byl z toho nakonec můj nejlepší výsledek na mistrovství světa 27. místo,“ zhodnotil Karel Lavický. „Gratulace vítězům, všem díky za podporu! Tokio je za rohem,“ dodal.

Dominanci v této třídě potvrdil nizozemský tým – zvítězil Kiran Badloe, mezi ženami se světovou šampionkou stala jeho krajanka Lilian De Geus.

Kompletní výsledky zde.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=d97mDo6dfis

Wind