Z Kanady se Pauláthová vrátila do alpského světového poháru

Z Kanady se Pauláthová vrátila do alpského světového poháru

Po téměř deseti měsících se vrátila do světového poháru v alpském lyžování česká reprezentantka Kateřina Pauláthová. V obřím slalomu v rakouském Semmeringu však vypadla v prvním kole. Na sjezdovce Panorama, tedy stejného jména jako resort v Kanadě, odkud si čerstvě přivezla cenné výsledky.

Vinou pokleslých FIS bodů oproti minulosti šla do závodu světového poháru s číslem 55. „Trať byla super. Ale udělala jsem chybu hned před prvním mezičasem, přilehla jsem, to mi vzalo hodně rychlosti. Potom mě skok vyhodil úplně do neznáma,“ komentovala svůj výkon na lyžích. Informaci o nominaci dostala v sobotu před Štědrým dnem.

„Po návratu z Kanady jsem se cítila špatně. Od neděle jsem pak byla hodně nachlazená, bylo mi špatně, začala jsem kašlat. Ale dostala jsem šanci (po třech startech Gabriely Capové v obřím slalomu, pozn. aut.) a nechtěla ji vzdát. Necítila jsem se vůbec dobře, ihned po závodě jsem jela do nemocnice a odmítla antibiotika,“ sípala večer už z postele doma v Havířově.

„Tři dny zůstanu ležet a uvidím, doufám, že se to zlepší. Vzhledem k tomu, že se začaly přepočítávat FIS body pro další sezonu, budu po novém roce trénovat a 9.-10. ledna se vydám na Evropský pohár. Nemusím se tolik honit po FIS závodech, jejichž hodnota poklesla. Na konci ledna se jede světový pohár na Kronplatzu, ale to je ještě daleko,“ vyhlíží další plány.

Sezonu zahájila v Severní Americe, kde strávila celý měsíc a odjela deset závodů, osm z nich z kontinentální série Nor-Am. Začala tréninkem v kanadské Panoramě, odkud si odskočila do Lake Louise a odtud zase zpět do Kanady. „Jsem spokojená s celým tím výletem, dali jsme super trénink, dělala jsem si, co jsem potřebovala a bylo to pohodovější než v Americe, kam jsme jezdili dřív.“

Zpočátku se věnovala i rychlostním disciplínám, V Lake Louise jela sjezd jen den po světovém poháru na ledovaté, jen mírně zkrácené stejně trati. „A já šla do tréninku hned s jedničkou…,“ vypráví. Pak tu obsadila třetí a druhé místo.

V Panoramě v superG na čtvrtém místě sjela své nejlepší FIS body v životě – 18,91. Ještě líp se jí pak dařilo na stejném místě v obřím slalomu – 11,92 za třetí pozici.  Navíc tu skončila pátá v kombinaci. „Dobrá zkušenost a věřím, že ji zhodnotím nejmíň na mistrovství světa,“ doufá.