Zápasnice Hanzlíčková má první dospělou medaili, evropské stříbro aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 8.-14. 4.

Po loňských zdravotních potížích s kolenem už Adéla Hanzlíčková zase válcuje soupeřky. Na mistrovství Evropy nestačila v rumunské Bukurešti jen na světovou šampionku Allu Čerkasovovou z Ukrajiny a v kategorii do 68 kil získala stříbro, svoji první dospělou medaili. “Mrzí mě, že jsem to nedotáhla až ke zlatému konci, ale převládá u mě spokojenost a pocit zadostiučinění,” vzkázala naše 24letá bojovnice. Za soupeřkou nezaostávala, ale prohrála 6:11. “Je to motivace do další práce,” řekla už pětinásobná medailistka z juniorských let a kategorie do 23 let (bronz z MS 23, 3x stříbro ME 23 a jeden bronz z MEJ). Z dalších našich sportovců zaujal Adam Ondra druhým místem na světovém poháru v boulderingu v Moskvě (“Dva závody, první a druhé místo, jsem spokojený, dělám pokroky,” povídal) i plavci splněnými limity, junioři na mistrovství Evropy, dálkoví plavci na mistrovství světa. Přinášíme tradiční přehled výsledků.

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 8. – 14. 4. 2019 (15. týden)

BOX

12.– 14. 4. Mistrovství ČR juniorů, Těmice

81 kg: 3. místo Švarc

 

CYKLISTIKA

12. – 14. 4. Circuit des Ardennes International, SP UCI kat. 2.2, Francie

22. místo Bárta, 38. Sisr, 43. Zahálka, 68. Schlegel, 85. Otruba

nejlepší umístění v etapách: 1. etapa: 3. místo Sisr, 4. etapa: 4. místo Sisr

14. 4. Kyjovské Slovácko, 2. závod Českého poháru, Kyjov

13. místo Štibingr, 14. Neuman, 30. Kaňkovský

průběžné pořadí Českého poháru po 2 závodech: kat. Elite: 1. místo Neuman, kat. U23: 1. místo Otruba

 

PLAVÁNÍ

13. – 14. 4. RedBull High Jump, Filipíny/El Nido

9. místo Navrátil 330,9 bodů

11. – 15. 4. Swim Cup Eindhoven/ Nizozemí

Blažek (50Z  26,85 11. místo, 100Z  58,84 15. místo, 200Z 2:12,88 19. místo)

Noll (100M 57,80  37. místo, 200VZ 1:53,84  24. místo, 400VZ 4:04,48  15. místo)

Moser (50VZ  27,30 30. místo, 100VZ  51,85 39. místo, 200VZ 2:01,79 72. místo)

Lahoda (400PZ 4:29,69 4. místo, 200PZ 2:04,42 16. místo)

13.-14. 4. Multiutkání juniorů plavání Švýcarsko/Sursee

Hlobeň (4x200VZ  1:50,90 podíl 6. místo, 200VZ 1:51,54 3. místo, 400 VZ  3:57,52 3. místo, 400P      4:27,09 2. místo limit MEJ)

Čejka  (200Z  2:01,21 1. místo Limit MEJ, 100Z 55,48 1. místo Limit MEJ, 50Z 25,91 1. místo Limit MEJ, 200PZ 2:06,23  4. místo)

Maťátko (100P  1:04,93 5. místo, 50P 29,01 2. místo Limit MEJ, 4x100PZ   1:03,73 podíl 3. místo)

Štěpánková  (50P 32,56 1. místo, 100P 1:10,99 1. místo)

14. 4. Mistrovství ČR 5 km/DP, Praha

Muži: 1. místo Ingeduld 54:52,1 (limit MS 2019 5 km), 2. Kozubek 55:29,1 (limit MS 2019 10 km)

Ženy: 1. místo Benešová 59:51,6 (limit MS 2019 10 km)

13. – 14. 4. Mistrovství ČR synchro, Brno

Technické dua: 1. Dufková, Mazánková 77,2291 , 2. Klusková, Mrázková 73,1884

Volné duo:  1. Dufková, Mazánková 77,4647, 2. Klusková, Mrázková 74,400

Technické solo: 1. Dufková 75,0797, 2. Mazánková 74,1942
Volné sóla:  1. Dufková 78,3333, 2. Mazánková 76,2667, 3. Klusková 73,0667

 

STŘELBA BROKY

6. – 16. 4. Světový pohár Al Ain, SAE

skeet ženy: 43. Šumová 109, 54. Šindelářová 106

muži: soutěž pokračuje

12. – 14. 4. Memoriál Vargy, Slovensko/ Trnava

trap muži: 6. místo Borkovec 115+16

skeet muži: 6. místo Zámečník 116+14

skeet ženy: 1. místo Zaoralová 108+42

 

STŘELBA KULE

13. 4. Jarní cena Dukly Plzeň

SM 3×40:  2. místo Brabcová Aneta 1163, 5. místo Brabcová Karolína 1146

SP 30+30: 5. místo Schejbalová 532

SP 30+30: 4. místo Skoumal 565

Stpi 3×20:  5. místo Skoumal 551

14. 4. Velká cena OLYMP Plzeň

muži: RP 2×30 : 1. místo Podhráský 584, 2. místo Strnad 578

junioři: RP 2×30: 6. místo Skoumal 547

 

TENIS

8. 4. Futures, Turecko/Antalya

Macháč – semifinále dvouhry, čtvrtfinále čtyřhry

8. 4. WTA, Švýcarsko/Lugano

Zarycká – prohra v kvalifikaci

8. 4. ITF 2, Francie/Cap d Ail

Lavičková – čtvrtfinále dvouhry

8. 4. ITF 3, Turecko/Istanbul

Kubík – 1. kolo dvouhry

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – ZÁPAS

6.– 13. 4. ME mužů a žen, Rumunsko/Bukurešť

do 68 kg: 2. místo Hanzlíčková (14)

do 57 kg: 15. místo Hocková (20)

do 77 kg: 25. místo Varga O. (29)

do 82 kg: 8. místo Novák P. (18)

do 87 kg: 22. místo Dadák (23)

do 97 kg: 18. místo Omarov (22)

do 130 kg: 16. místo David (18)

 

VOLEJBAL

9. 4. play–off semifinále

Olomouc – PVK Olymp Praha 3:1 (17, -25, 17, 21), konečný stav série 3:0

 

VZPÍRÁNÍ

6. – 13. 4. ME mužů a žen, Gruzie

ženy: do 71 kg – Hertlová dvojboj: 10. místo 189,  trh: 13. místo 85, nadhoz: 9. místo 104

do 76 kg – Skleničková dvojboj: 13. místo 188, trh: 14. místo 85, nadhoz 13. místo 103

do 64 kg – Pudívítrová: trh: neklasifikována, nadhoz: 21. místo 101 (osobní rekord)

nad 87 kg – Králová: dvojboj: 9. místo 180,  trh: 9. místo 84 , nadhoz: 9. místo 96

muži: do 73 kg – Petrov dvojboj: 13. místo 304, trh: 13. místo 133, nadhoz: 9. místo 171

do 89 kg – Kolář dvojboj: 17. místo 309, trh: 17. místo 139, nadhoz: 17. místo 170

do 102 kg – Gasior dvojboj: 15. místo 328, trh  15. místo 143, nadhoz  13. místo 185

do 109 kg – Krywult dvojboj: 19. místo 339, trh: 18. místo 154, nadhoz: 18. místo 185

nad 109 kg: – Kučera dvojboj: 6. místo 418, trh:   8. místo 182, nadhoz: 4. místo 236

Orság dvojboj:  7. místo 415, trh: 10. místo 180, nadhoz: 5. místo 235

 

Různé sporty LETNÍ – HOROLEZECTVÍ    

12. – 14. 4. Světový pohár bouldering, lezení na rychlost, Rusko/Moskva

lezení na rychlost: 15. místo Kříž

bouldering: 2. místo Ondra, 29. Stráník

 

Různé sporty LETNÍ – JACHTING

7. – 13. 4. ME RS:X, Španělsko/ Palma de Mallorca

třída RS:X: 51. místo Lavický ( 82 lodí)

 

Různé sporty LETNÍ – SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

10. – 14. 4. ME Polsko/Štětín

čtyřboj: 22. místo Holasová (kvalifikace 19. místo/74 závodnic), 34. Ponížilová (přeskok 13. místo)

 

Různé sporty LETNÍ – VESLOVÁNÍ

12. – 14. 4. Mezinárodní regata Itálie/Piediluco

skif LV:  3. místo Neuhortová,

dvojskif: 8. místo Hlasová + Lázníčková

 

Sestavila Marie Poláková