Zase hrůzostrašná kombinace. A lyžařka Pauláthová má nejlepší výsledek kariéry

Nejlepší výsledek ve světovém poháru v životě slaví Kateřina Pauláthová! Ve druhé a opět hrůzostrašné superkombinaci ve švýcarské Crans Montaně obsadila 20. místo.  Se 14 body je tak třetí nejlepší Českou celkového pořadí v křišťálovém globu alpských lyžařů.

„Mám obrovskou radost po tom všem, co mě v téhle sezoně potkalo,“ říkala šťastná v cíli obávaného “ženského Kitzbühlu”. Nejprve přišla o své stabilní „české“ místo na startu obřích slalomů, pak prožila několik karambolů, jejichž následky pociťuje až doteď a možná ji na jaře dovedou až na operační stůl. Teď se však těší a užívá si výsledku ze závodu, kde poprvé v kariéře zvítězila v kombinaci americká fenoménka Mikaela Shiffrin.

Díky vylepšeným FIS bodům vyrazila Pauláthová na trať superG se slušným číslem 33. „Pořád to bylo hodně měkké, i když lepší než v předchozích dnech. Vylítlo hodně holek, na začátku i za mnou (mezi nimi i bronzová z mistrovství světa Rakušanka Kirchgasser). Když jsem sjela dolů, jen jsem vrtěla hlavou a říkala si: Ne, tohle už nikdy… Ale pořád to byla nejlepší jízda z těch tří dní tady, ten odstup snad nebyl tak hrozný,“ říkala.

Páteční superkombinace na Mont Lachaux se jela jako náhrada za zrušený závod v Altenmarktu/Zauchensee. Na start včerejšího superG se vydala s cílem další kvalitní přípravy, jenže po problému v dolní části sjezdovky raději opustila trať, aby předešla případné havárii.

Do slalomu šla ze třetí pozice, díky opačnému nasazení nejlepší třicítky (byla 28. v superG). „Chtěla jsem závodit. První část docela ušla (10. mezičas!), ale ve druhé jsem to přece jen malinko zklidnila. Pár desetin se ještě určitě stáhnout dalo. Ale hodně bodů bylo blízko a nechtěla jsem je ztratit zbytečnou chybou. Pohlídala jsem si to, dvacáté místo je fantastické,“ přidává.

„Klidně mohla jet o vteřinu rychleji,“ mračil se na oko otec a trenér Radovan Pauláth, který ji tentokrát koučoval na dálku.

Po sedmi týdnech na cestách teď míří domů. V pondělí absolvuje lékařské vyšetření v Praze, pak se vydá do Havířova k rodičům. „Lyže nechci pár dní ani vidět. Ale škoda, že se sezona blíží ke konci, zvyšuje se mi sebevědomí, chci to prodat,“ dodává.

Zbylé dva světové poháry v Koreji a v Americe s největší pravděpodobností vynechá. Zaměří se na sběr důležitých bodíků pro obří slalom a slalom v evropských FIS závodech a v březnu by ráda na finálovou párty Evropského poháru do Inninchenu.