Zasloužený odpočinek nadchází aneb ministr vnitra ocenil úspěšné sportovce resortu

Zasloužený odpočinek nadchází aneb ministr vnitra ocenil úspěšné sportovce resortu

V příjemném prostředí Klášterní usedlosti Spiritka v Praze na Strahově se uskutečnilo neformální setkání nejúspěšnějších sportovců Olymp Centra sportu MV s ministrem vnitra Lubomírem Metnarem.

Ministr ocenil úspěšné sportovce a poděkoval jim za skvělou sportovní reprezentaci České republiky a zároveň i resortu ministerstva vnitra. Nostalgicky zavzpomínal na dění olympijských her v Pchjongčchangu a úžasné představení českých sportovců. „Byly to obrovské nervy a silný nevšední zážitek. Jsem hrdý na to, že z celkového počtu sedmi medailí pro Českou republiku, právě sportovci Olympu vybojovali čtyři medaile – dvě stříbrné a dvě bronzové.“ Zúčastněným olympionikům i nejlepším střelcům vyjádřil vděk za příkladnou reprezentaci státu a popřál jim další úspěchy ve sportovní kariéře i osobním životě.

 

Slavnostním večerem provázel mluvčí ministerstva vnitra Ondřej Krátoška a postupně prezentoval úspěchy třinácti nejlepších sportovců za uplynulou zimní sezonu. Na pódiu byli oceněni jednotliví sportovci a jejich trenéři ministrem vnitra Lubomírem Metnarem, ekonomickým náměstkem Jiřím Zmatlíkem a ředitelem Olymp Centra sportu MV Jiřím Beranem.  

Rychlobruslařka Martina Sáblíková bude především relaxovat a léčit vleklé zdravotní trable. Nikola Zdráhalová poletí někam k vodě za sluníčkem. Totéž mají v plánu i bobista Dominik Dvořák a biatlonista Tomáš Krupčík. Markéta Davidová má na programu přípravu na další semestr a relaxovat bude u koní. Veronika Vítková pojede někam do hor nebo na skály. Michal Krčmář odjede do lázní až do Luhačovic. A střelec Filip Nepejchal se bude připravovat na zkoušku z dospělosti – maturitu.

Moderátor zmínil mimo jiné i ukončení závodní kariéry pětatřicetiletého biatlonisty Jaroslava Soukupa. Sportovec pochází z Lomnice nad Popelkou, s biatlonem začínal ve Sportovním centru mládeže v Jilemnici. Vystudoval Fakultu sportovních studií Masarykovy univerzity, kde získal magisterský titul. Má syna a dceru. Ve volném čase se věnuje starým autům a motorkám, na nichž se prohání spolu s trenéry Ondřejem Rybářem a Zdeňkem Vítkem. Třikrát startoval na zimních olympijských hrách. V Soči vybojoval ve sprintu na 10 km bronzovou medaili, která byla historicky první českou biatlonovou olympijskou medailí a pro něj to byl největší úspěch v kariéře. Ve sbírce má i medaile z mistrovství světa, Evropy a světové univerziády.

Slavnostní akce probíhala v přátelské a uvolněné atmosféře. I ministr vnitra, kterého potěšil dárek od Olympu (předaly mu ho medailistky z olympiády Martina Sáblíková a Veronika Vítková – „Olympské plameny“ a sportovní světlemodré tričko s logem Olympu), se  dobře bavil a zůstal až do pozdních večerních hodin.

Ocenění sportovci

rychlobruslařky: Martina Sáblíková, Nikola Zdráhalová

biatlonisté: Veronika Vítková, Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Markéta Davidová, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Tomáš Krupčík, Vítězslav Hornig

bobista: Dominik Dvořák

střelci: Filip Nepejchal, Denisa Bezděčná

Text: Marie Poláková, foto: Pavel Lebeda

Setkání sportovců s ministrem vnitra.