Zlato a bronz pro Adama Ondru z ME v Mnichově

Zlato a bronz pro Adama Ondru z ME v Mnichově

Náročný víkend se zlatou třešničkou na konec. Tak by se dal popsat víkend Adama Ondry v německém Mnichově. Nejdříve si v sobotu připsal třetí místo v boulderingu, poté v neděli i po fyzicky náročném semifinále nikdo nedolezl dál než on a byla z toho zlatá radost.

Hned v sobotu nechybělo mnoho, aby se Adam Ondra stal šampionem boulderingu. Od skvělého úspěchu ho dělilo pouze to, že Rakušan Nicolai Užnik, i druhý Sam Avezou potřebovali ke zdolání překážek méně pokusů. Adamovi se, stejně jako jeho přemožitelům, podařilo vylézt dva ze čtyř problémů. Ztrátu nabral na druhé překážce, která mu trvala déle než jeho soupeřům a tohle manko už nedokázal vymazat. I tak se ale jedná o skvělý úspěch pro českého lezce.

Nedělní závod, jakožto Adamova oblíbená disciplína lezení na obtížnost, přinesl výrazně sladší výsledek. Po semifinále, jak sám přiznává, nevěřil, že v sobě najde sílu finále vyhrát. Bolelo ho celé tělo, závody ho hodně vyčerpaly. Ale finále mu sedlo. Našel v sobě poslední zbytky sil a šel na věc. Vylezl stejně vysoko jako Slovinec Luka Potočar, a protože se totéž stalo i v semifinále, o vítězi musel rozhodnout výsledek z kvalifikace. V se lépe zadařilo Adamovi, a tak se mohl radovat ze zlaté medaile.

Zdroj: Petr Chodura – Český horolezecký svaz

Ve čtvrtek jej ještě čeká dvojkombinace boulderingu a obtížnosti, teď si ale, podle svých slov, chce vychutnat alespoň den volna a na poslední závod mistrovství Evropy pořádně zregenerovat.

Kromě Adama Ondry si výborný výsledek připsala i mladá Češka, Eliška Adamovská. Vylezla si pro dvě finálové účasti a v nich 6. místo v lezení na obtížnost a 5. místo v boulderingu.