Zlatý Terminátor, sprinterka novou čtvrtkařkou a placka, která Vás “vyoutuje” na desítky minut. Halové MČR už popáté hostila Ostrava a rozhodně bylo co sledovat!

Zlatý Terminátor, sprinterka novou čtvrtkařkou a placka, která Vás “vyoutuje” na desítky minut. Halové MČR už popáté hostila Ostrava a rozhodně bylo co sledovat!

Nedělním programem vrcholilo halové mistrovství České republiky, pro které je již pátým rokem v řadě novým domovem Ostrava. Jen na pár výjimek mělo OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra v každém finále své zastoupení a co víc, medaile a tituly sbírali sportovci našeho resortního centra jako na běžícím pásu!

Hned na úvod suverénně zazářila mistrovským titulem na 800 m Pavla Štoudková, která soupeřkám nedala šanci a s přehledem brala časem 2:05,32 republikové zlato. „Já doufám, že je to dobrý vstup do dospělých a doufejme, že to bude i pokračovat. Já jsem na rok odešla od trenéra a vrátila jsem se teď na podzim a hodně se to vyplatilo. V létě bych se chtěla pokusit o splnění limitu na ME do 22 let a zaběhnout tam případně co nejlepší výsledek.“ Prozrazuje nadcházející plány teprve devatenáctiletá běžecká naděje, která jen o necelou hodinu a půl později přidala ještě bronzovou medaili na trati 1500 m.

Očividnou radost ze stejného kovu měla i Nikola Bendová, která cílovou euforii doplnila mohutným výkřikem. Na trati 400 m si totiž zaběhla nový osobní rekord 53,48 sekundy. „Obrovská radost! Já jsem začala sezonu vyvrknutým kotníkem, pak jsem byla nemocná a navíc jsme trénovali takový mix 60, 200, 400 metrů, takže jsem absolutně nečekala takový čas. Chtěla jsem to prostě v tom finále zkusit, trošku to víc nakopnout, protože jsem měla tendenci to na začátku běhat pomalu a vyšlo to. A až tak jsem nevytuhla.“ doplňuje Bendová.

zdroj: instagram.com/nicolebendova

Se čtyř set metrovou distancí si z mužů ze všech nejlépe poradil Matěj Krsek. Na jeho čas 46,14 sekundy nedokázal nikdo ze soupeřů odpovědět. „Znamená to spokojenost, radost. Pro mě je to takové ujištění, že potom, co jsem změnil tréninkovou skupinu, systém a tak, tak že jdeme správným směrem. Já jsem měl radost ze sebe, ale i z ostatních, že nás tam bylo takhle víc rychlých.“ Kvituje Krsek řadu osobních rekordů svých soupeřů.

Nyní druhý muž českých historických tabulek po Pavlu Maslákovi pohotově také odpověděl na troufalý dotaz redaktora, jak moc bolí zaběhnout čtvrtku takhle rychle. „Bolí to jako po každý čtvrtce. Během závodu to jde, ale pak po doběhu to začne a já jsem většinou tak čtvrt hodiny úplně „vyoutovanej“.“ Dodal s úsměvem Krsek.

zdroj: instagram.com/matej.krsek

Nezvykle s „ozdobou“ pravé ruky skákal dálkař Radek Juška. Jak později přiznal, módní doplněk ukrýval zlomeninu ruky, ale ani ta ostříleného mazáka nezastavila. I s dlahou dokázal výkonem 787 centimetrů fantasticky vybojovat už osmý titul mistra České republiky. „Ještě do včerejška jsem nevěděl, jestli vůbec půjdu závodit, nebo ne. Chtěl jsem počkat na rozcvičku. Skákalo se zvláštně. Vždycky člověk myslí na to, aby si s tím ještě víc nějak nešvihl, a ještě si to nepokazil ještě víc. Takže možná to bylo vlastně plus. Já jsem vlastně zvědavý na videa, protože normálně dopadám na pravou stranu a tady jsem dopadal spíš na zadek, ale necítil jsem to u toho, tak snad to ještě večer nepřijde k sobě. Ale jak je vidět, ani zlomená ruka mě nezastaví.“

Odhodlaný tvrďák i objasnil, jak ke zlomenině přišel. „Doma máme takové schody a ten první je takový nízký a jak jsem nesl nějaké věci, tak jsem tak zapackoval a napálil jsem rukou do zdi. Takže mám asi tady nalomenou metakarpální kůstku.“ Ukazuje si na pravačku již osminásobný mistr České republiky ve skoku dalekém.

Medailové žně OLYMP CS MV uzavřel vítězstvím na trati 1500 metrů Filip Sasínek. Jeden a půl kilometru pokořil časem 3:40,24, což znamená nový rekord mistrovství a na krk si tak zaslouženě pověsil republikové zlato. „Já jsem se spíš snažil nějak najít tu chuť v koncovce, protože celou sezonu se s tím spíš peru a neměl jsem úplně formu a myslím si, že to zase začíná pomalu stoupat směrem k Evropě (Mistrovství Evropy). Dneska jsem se cítil trochu líp.“

zdroj: instagram.com/filazsasinek

Špičkování s traťovým kolegou Janem Frišem si navíc pravidelně okořeňují sázkou o stolní hry. Tentokrát ale údajně k žádné dohodě nedošlo. „Já jsem kupoval minule po tom rekordu (3:57,62 na míli z Czech Indoor Gala) a tu hru jsme si ještě ani nezahráli. Takže nejdřív si zahrajeme tuhle, a pak se určitě vsadíme o další.“

Už v sobotu Zdeněk Stromšík prolomil hranici 6,60 sekundy na sprinterské trati 60 metrů a posunul i rekord šampionátu. Ten tedy díky Olympáckému rychlíkovi nyní činí 6:59 s. Zlatou medaili bral i Petr Svoboda, který si ji však převzal na masážním stole, protože se ve finále zranil. Takže držíme palce, ať jsi brzy fit, Petře!

zdroj: instagram.com/petr_freedom1

Náhledový obrázek: Jiří Marek