Znakař Čejka získal zlato na juniorském evropském šampionátu aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 1.-7. 7.

Pardubický plavec Jan Čejka zaostal jen setinu sekundy za olympijským limitem na 200 m znak, přesto získal v novém českém dospělém (!) rekordu 1:57,51 zlatou medaili na juniorském mistrovství Evropy v Kazani. Dva dny před tím vybojoval bronz ještě na poloviční trati. “Jsem hrozně moc spokojený, nečekal jsem to. Byl to úžasný zážitek stát na stupních vítězů a poslouchat českou hymnu. A olympijský limit? Ten byl z říše snů, tak blízko k němu bylo, nemám slov,” říkal. Dařilo se i dalším sportovcům Olymp CS MV – například plošinář Jan Kvěch postoupil do finále ME do 21 let,  patnáctiletá střelkyně Zina Hrdličková má dvě medaile z mistrovství světa v trapu, Lucie Brázdová vyhrála vzduchovou pušku na Letní univerziádě v novém rekordu, nebo bývalý juniorský mistr světa Jan Kříž dosáhl poprvé na bronz ve světovém poháru v lezení na rychlost. Přinášíme vám tradiční přehled všech jejich výsledků v minulém týdnu.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 1. – 7. 7. 2019 (27. týden)

                                                                                                 

ATLETIKA

3. 7. Mítink EA, Švédsko, Karlstad

800 m: 3. místo Mezulianiková 2:02,92

6. – 7. 7. První liga ME vícebojařských družstev Portugalsko/Ribera Brava

Vítěz Sýkora 8104 bodů, 2. Doležal 8083 bodů, 5. Lukáš 7743 bodů, 10. Helcelet 7060 bodů (nebězel 1500 m)

ME do vrchu, Švýcarsko/Zermatt

21. místo Janů

 

CYKLISTIKA

3. – 7. 7. Sibiu Cycling Tour, SP UCI kat. 2.1 Rumunsko

Celkově: 6. místo Schlegel, 19. Kukrle, 25. Hník, 37. Neuman, 60. Sisr

Týmová soutěž: 3. místo

 Umístění v etapách: 2. etapa: 4. místo Sisr, 7. Neuman, 3. etapa: 3. místo Schlegel, 4. etapa: 3. místo Sisr

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

6. 7. ME juniorů do 21 let – semifinále, Polsko/Gdansk

17. místo Mikel (nepostoupil)

6. 7. ME juniorů do 21 let – semifinále, Maďarsko/Nagyhalasz

vítěz Kvěch, 2. Chlupáč, oba postupují do finále ME

7. 7. MS na dlouhé dráze – finále č. 3, Německo/Mühldorf

5. místo Franc

 

PLAVÁNÍ

3. – 7. 7. MEJ plavání Rusko/Kazaň

Hlobeň

400VZ: 15. místo 3:56,09

200M:    3. místo 1:59,90

200VZ: 16. místo 1:53,61

Štěpánková

50P:    6. místo 31,63

100P:  6. místo 1:08,87

Čejka

100Z   3. místo 54,43

200Z:  1. místo /0,01 za OH limitem/1:57,21 český rekord

Maťátko

50P:   20. místo 29,40

100P: 10. místo 1:03,14

Laňková

200P: 15. místo 2:32,36

100P:  21. místo 1:11,17

 

STŘELBA BROKY

2. – 10. 7. MS Itálie/Lonato

Trap:
Muži: v kvalifikaci:  44. Lipták, 86. Borkovec
Družstva: 10. ČR 345 (podíl Lipták, Borkovec)
Junioři: 6. Beccari
Družstva: 7. ČR 326 (podíl Beccari)
Juniorky: 3. Hrdličková, …v kvalifikaci 17. Vojkůvková A.
Družstva: 4. ČR 308 (podíl Hrdličková, Vojkůvková)

Smíšená družstva: Junioři: 1. místo Hrdličková, Beccari
Skeet:
Muži: v kvalifikaci 15. Tomeček, 69. Zámečník
Družstva: 8. ČR 359 (podíl Tomeček, Zámečník)

Juniorky: v kvalifikaci 16. Zaoralová, 25. Mrňová
Družstva: 4. ČR 323 (podíl Zaoralová, Mrňová)

smíšená družstva: kvalifikace:  9. Šumová, Tomeček

Junioři: v kvalifikaci: 6. Zaoralová, Korčák, 14. podíl Klika

 

STŘELBA KULE

5. – 12. 7. Letní světová univerziáda, Itálie/Neapol

4. 7. VzPu ženy: 1. místo Brázdová 628,1 bodu + 250,3 bodu (Univerzitní rekord), 35. místo Bartoníčková 619,2 bodu

6. 7. VzPi muži: 31. místo Sochor 542 bodů

 

TENIS

2. 7. ITF 1, Anglie/Roehampton

Forejtek – 3. kolo dvouhra,  2. kolo čtyřhra

Lehečka – čtvrtfinále dvouhra,  2. kolo čtyřhra

Fruhvirtová L. – 2. kolo dvouhra, 2. kolo čtyřhra

2. 7. Futures 15k, Polsko/Wroclav

Vrbenský – 2. kolo dvouhra, semifinále čtyřhra

2. 7. ME družstev „14“

Fruhvirtová B. – 2. místo

 

STOLNÍ TENIS

4. 7. Turnaj série World Tour, Korea/Pusan

Muži: Čtyřhra – 1. kolo: Morizono, Jošimura (Jap.) – Jančařík, Širuček (ČR) 3:0 (6, 2, 10).

Ženy: Čtyřhra – 1. kolo: Matelová, Balážová (ČR/SR) – Mukherdžíová, Patkarová (Indie) 3:2 (5, 9, -3, -11, 4). Čtvrtfinále: Čche Hjo-ču, Jang He-un (Korea) – Matelová, Balážová (ČR/SR) 3:1 (8, -8, 7, 3)

 

Úpolové sporty – JUDO

5. – 12. 7. Letní světová univerziáda, Itálie/Neapol 

do 63 kg:  5. místo Zachová

Kulíková vypadla v 1. kole

Petr J. vypadl v 1. kole

 

Úpolové sporty – ZÁPAS

4. 7. MT Španělsko/Madrid

Turnaje se zúčastnilo 27 států, celkem 110 závodníků

72 kg 13. místo Varga D. (13)

77 kg 8. místo Bielesz (13)

77 kg 3. místo Varga O. (13)

82 kg 8. místo Novák P. (13)

97 kg 5. místo Dadák (11)

130 kg 3. místo David (8)

 

Různé sporty LETNÍ – BADMINTON

4. – 7. 7. Cote dĺvory International, Pobřeží slonoviny/Abidjan

Ludík čtvrtfinále

 

Různé sporty LETNÍ CYKLISTIKA HANDICAPOVANÍ

6. – 7. 7. EP Německo/Elzach

Horská časovka: 1. místo Koblasa

Silniční závod: 1. místo Koblasa

 

Různé sporty LETNÍ – HOROLEZECTVÍ

5. – 6. 7. SP lezení na obtížnost a rychlost, Švýcarsko/Villars

muži: lezení na obtížnost:  9. místo Stráník

lezení na rychlost: 3. místo Kříž, 81. Stráník

ženy: lezení na obtížnost: 31. místo Adamovská

 

Různé sporty LETNÍ – JACHTING

2. – 9. 7. MS Laser standard, Japonsko/Sakaiminato-City

Závod ještě pokračuje

 

Různé sporty LETNÍ – TRIATLON

6. – 7. 7. WTS Německo/Hamburg

25. místo Frintová, 37. Kuříková

 

Sestavila: Marie Poláková, foto: Deník