Skateboardista Habanec obsadil pátou pozici v premiéře evropského šampionátu aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 7.-13. 10.

Maxim Habanec, člen Olymp CS MV, zvládl na prvním mistrovství Evropy ve skateboardingu v Nižném Novgorodu semifinálovou jízdu a postoupil do osmičlenného finále, kde nestačil na čtveřici soupeřů, zlato vybojoval Francouz Vincent Milou. „Semifinále mi vyšlo naprosto podle představ, dnes jsem, bohužel, nedokázal zopakovat první dvě jízdy, ale vše se mi podařilo zachránit v trikové sekci. Kdyby se mi povedlo získat více bodů z jízd, mohlo být umístění lepší, ale s výsledkem jsem spokojený a beru to jako největší úspěch letošního roku,“ uvedl v tiskové zprávě Habanec, který zůstává ve hře o účast na olympijských hrách v Tokiu v příštím roce, kde bude mít skateboarding premiéru. Na světovém poháru v Al Ainu vystřílel skeetař Jakub Tomeček čtvrté místo, na Světových plážových hrách v Dohá doplaval Matěj Kozubek jedenáctý na 5 km. Přinášíme tradiční kompletní týdenní přehled výsledků našich sportovců.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 7. – 13. 10. 2019 (41. týden)

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

12. 10. MČR jednotlivců – poslední závod:  vítěz Milík, 2. Krčmář, 3. Franc, 4. Štichauer, 6. Holub,  7. Chlupáč,  8. Kvěch,  11. Smetana, 12. Klíma, 13. Mikel, 15. Hájek

Konečné pořadí MČR: 1. Milík , 2. Krčmář, 3. Kvěch, 4. Štichauer, 6. Holub, 8. Smetana, 9. Chlupáč, 10. Franc, 12. Klíma, 13. Hájek, 15. Mikel, 17. Kůs

PLAVÁNÍ

12. – 14. 10. MC Nový Jičín

vítěz Hlobeň 200M 2:00.90

vítěz Hlobeň 200K 1:47.60

2. Hlobeň 100M 0:54.07

2. Maťátko 50P 0:28.50

2. Maťátko 100P 1:02.83

vítězka Janíčková 100K 0:56.77

vítězka Janíčková 200Z 2:18.74

vítězka Janíčková 50Z 0:28.49

vítězka Janíčková 50M 0:27.34

2. Kratochvíl 50M 0:24.92

vítěz Kratochvíl 100K 0:51.17

2. Kratochvíl 100M 0:56.25

3. Kratochvíl 50K 0:23.79

3. Krejčí 50Z 0:27.48

2. Švéda 400PZ 4:43.51

3. Gogelová 200P 2:43.87

2. Matošková 200P 2:41.33

vítěz Zábojník 200P 2:15.16

3. Zábojník 50P 0:29.09

11. – 13. 10. Světový pohár Berlín

400 PZ: 10. místo Lahoda 4:32,10

200 PZ: 15. místo Lahoda 2:06,37

11. – 16. 10. První světové plážové hry, Katar/Doha

muži: 5 km: 11. místo Kozubek 56,01, 15. Ingeduld 56,08

ženy: 5 km: 17. místo Benešová 1:01,58

 

STŘELBA BROKY

8. – 14. 10. SP finále, UAE/Al Ain

8. 10. skeet: 4. místo Tomeček 124+38

skeet mix: 4. místo ČR/USA, podíl Tomeček 98

trap: 12. místo Lipták 118

 

TENIS

7. 10. Futures 15k, Olomouc

Vrbenský – čtvrtfinále dvouhra, semifinále čtyřhra

 

STOLNÍ TENIS

10. 10. Turnaj Série World, Německo/Brémy

Ženy: Čtyřhra – 1. kolo: Čchen C’-jü, Čcheng Sien-sü (Tchaj-wan) – Matelová, Balážová (ČR/SR) 3:1 (6, -9, 9, 8)

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

3. – 9. 10. GS Brazílie

HK 60 kg: 9. místo Pulkrábek

HK 90 kg: bez umístění Klammert

 

VOLEJBAL

12. 10. Extraliga ženy:

Olymp – Prostějov 3:0 (16, 18, 21), Olymp je v tabulce pátý

13. 10. Extraliga juniorky:

Olymp  – Plzeň 3:1. 3:1, Olymp vede tabulku skupiny A

 

VZPÍRÁNÍ

12. – 13. 10. Mistrovství ČR družstva – finále

ženy:

Hertlová do 69 kg trh 90 kg český rekord nadhoz 95 kg dvojboj 185 kg členka družstva které se stalo mistrem ČR v lize žen

Skleničková do 81 kg trh 81 kg český rekord nadhoz 109 kg český rekord dvojboj 190 kg český rekord – členka družstva které obsadilo 2. místo v lize žen

Pudivítrová do 64 kg trh 78 kg nadhoz 100 kg dvojboj 178 kg členka družstva které obsadilo 2. místo v lize žen

muži :

Kučera do + 109 kg trh 170 kg nadhoz 217 kg dvojboj 387 kg člen družstva které se stalo mistrem ČR v lize mužů

Krywult do 109 kg trh 155 kg nadhoz 185 kg dvojboj 340 kg člen družstva které se stalo mistrem ČR v lize mužů

Gasior do 102 kg trh 147 kg nadhoz 180 kg dvojboj 327 kg člen družstva které se stalo obsadilo 2. místo ČR v lize mužů

Petrov do 73 kg trh 123 kg nadhoz 150 kg dvojboj 273 kg člen družstva které se stalo obsadilo 2. místo ČR v lize mužů

Mahovský do 81 kg trh 122 kg nadhoz 152 kg dvojboj 274 kg člen družstva které se stalo obsadilo 2. místo ČR v lize mužů

Stránský do 73kg trrh 129 kg nadhoz 155 kg dvojboj 284 kg člen družstva které se stalo obsadilo 3. místo ČR v lize mužů

Štreichl do 89 kg trh 125 kg nadhoz 163 kg dvojboj 288 kg člen družstva které se stalo obsadilo 3. místo ČR v lize mužů

Oračko do + 109 kg trh 155 kg český rekord do 17 a 20 let nadhoz 183 kg český rekord do 17 a 20 let dvojboj 338 kg český rekord do 17 a 20 let

 

Různé sporty LETNÍ – SKATEBOARD

12. 10. ME Rusko/Nižnij Novgorod

street: 5. místo Habanec, 16. Pek, 39. Vintr

 

Různé sporty LETNÍ – SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

4. – 13. 10. MS Německo/Stuttgard

muži kvalifikace: 105. místo Radovesnický 75,032

 

Sestavila: Marie Poláková